Centerra Gold در مورد رای دادگاه در مورد جریمه 261.7 میلیارد تومانی و تصویب قانون مدیریت خارجی توسط پارلمان اظهار نظر کرد

Centerra Gold در مورد رای دادگاه در مورد جریمه 261.7 میلیارد تومانی و تصویب قانون مدیریت خارجی توسط پارلمان اظهار نظر کرد

Tainynews – Centerra Gold Inc اعلام کرد که از تعدادی از تحولات حقوقی و سیاسی در جمهوری قرقیزستان آگاه شده است که ممکن است بر مالکیت Centerra بر معدن Kumtor و حقوق آن تحت توافق نامه های پروژه تجدید شده در سال 2009 حاکم بر معدن Kumtor تأثیر بگذارد.

اولاً ، این شرکت می فهمد که قانونی توسط پارلمان جمهوری قرقیزستان تصویب شده است که به موجب آن دولت جمهوری قرقیزستان قادر است “مدیریت خارجی” را بر شرکت های جمهوری قرقیزستان اعمال کند که تحت قراردادهای امتیاز کار می کنند.

این قانون پیشنهاد شد ، سه قرائت را پشت سر گذاشت و در یک روز توسط پارلمان تصویب شد و اکنون برای امضای رئیس جمهور قرقیزستان ارجاع می شود. آقای Akylbek Japarov ، حامی این قانون ، خاطرنشان می کند که تنها پروژه ای که در جمهوری قرقیزستان تحت قرارداد امتیاز کار می کند معدن Kumtor است.

بر این اساس ، این شرکت می فهمد که این قانون تازه تصویب شده در مورد مدیریت خارجی در شرایطی اعمال می شود که شرکت Kumtor Gold (KGC) برخی از قوانین قرقیزستان را که مربوط به ایمنی است نقض می کند و در نتیجه تهدیدی فوری برای زندگی یا سلامتی افراد ایجاد می کند: (I) KGC را ممنوع می کند مدیران از مدیریت معدن (وگرنه با مجازات کیفری روبرو هستند) ؛ و (ii) نخست وزیر جمهوری قرقیزستان را قادر می سازد تا یک مدیر خارجی برای کنترل کلیه فعالیتهای مدیریتی KGC از جمله حسابهای بانکی آن منصوب کند.

Centerra خاطرنشان می کند که آقای A. Japarov همچنین رئیس کمیسیون ایالتی جمهوری قرقیزستان است که در فوریه 2021 برای بررسی فعالیت های معدن Kumtor تشکیل شد و انتظار می رود به زودی یافته های آن را گزارش کند.

دوم ، این شرکت از پیش نویس قوانین و مصوبات دیگری در جمهوری قرقیزستان که به دنبال تضعیف توافق نامه های پروژه Kumtor تجدید نظر شده در سال 2009 و رژیم مالیاتی و مالی است که معدن Kumtor از سال 2009 تحت آن فعالیت کرده است آگاه است. مشخص نیست که آیا این پیش نویس ها پیشرفت کرده اند یا خیر. مرحله پیشنهاد را پشت سر بگذارید.

سوم ، در مارس 2021 ، چهار شهروند خصوصی جمهوری قرقیزستان ادعای مدنی خود را علیه KGC آغاز كردند و درخواست كردند كه عمل گذشته KGC در قرار دادن سنگ ضایعات بر روی یخچال های طبیعی غیرقانونی باشد. این هفته مدعیان اخیراً ادعای خود را برای مطالبه بیش از 3 میلیارد دلار خسارت زیست محیطی به نفع جمهوری قرقیزستان اصلاح کرده اند. این شرکت خاطرنشان می کند که یکی از مدعیان ، آقای کوتمانوف ، فرزند خانم دینارا کوتمانوا ، مدیر آژانس دولتی حفاظت از محیط زیست و جنگلداری جمهوری قرقیزستان است.

چهارم ، بعد از انتشار اخبار شرکت در تاریخ 18 مارس 2021 ، این شرکت اکنون نتایج بررسی های مالیاتی و بازرسی های مجدد را که توسط خدمات مالیاتی دولت جمهوری قرقیزستان در مورد سال های مالیاتی 2015 تا 2020 انجام شده است ، دریافت کرده است. خدمات مالیاتی مقدماتی است و هنوز توسط KGC مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. با این حال ، آنها در چهره خود مالیات اضافی بابت بیش از 170 میلیون دلار توسط KGC دریافت می کنند. ادعا می شود که این مبالغ به همان دلایلی است که ادعاهای مالیاتی قبلی شرکت برای دریافت مالیات از سود سهام ، برخی از کسورات از حقوق و دستمزد و کمک های بیمه اجتماعی دریافت کرده است ، اگرچه مشخص نیست که آیا مبالغ ذکر شده در آخرین نتایج حسابرسی با مبالغ قبلی ادعا شده همپوشانی دارد یا خیر. .

همانطور که این شرکت بارها خاطرنشان کرده است ، توافق نامه های پروژه Kumtor که در سال 2009 تجدید شده است ، بنیادی محکم برای فعالیت های Kumtor است و در سال 2009 توسط پارلمان جمهوری قرقیزستان و دادگاه قانون اساسی به تصویب رسید. این توافق نامه ها توسط دولت جمهوری قرقیزستان در سال 2017 مجدداً تأیید شد وقتی این توافق نامه استراتژیک در مورد حفاظت از محیط زیست و حمایت از سرمایه گذاری منعقد شد که در سال 2019 تکمیل و به اجرا درآمد. عملیات و فعالیت های KGC همیشه با دقت به آن موافقت نامه ها و قوانین قابل اجرا پایبند بوده اند. علاوه بر این ، توافق نامه استراتژیک شامل آزادسازی شرکت و KGC توسط دولت جمهوری قرقیزستان از کلیه ادعاهای برجسته در آن زمان ، از جمله خسارت صدمه ای بود که گفته می شود از ذخیره سازی دم تولید در یخچال های طبیعی به محیط زیست وارد شده است. بنابراین این شرکت به شدت معتقد است که ادعاهای ارائه شده توسط اداره مالیات دولتی و چنین ادعاهایی منفرد جمهوری قرقیزستان کاملاً غیرقابل فایده است و قوانین جدید و پیش نویس جمهوری قرقیزستان که در بالا ذکر شد ، در صورت اجرا ، به وضوح نقض توافق نامه های پروژه تجدید شده 2009 و جمهوری قرقیزستان 2009 است. قوانینی که چنین موافقت نامه هایی را تأیید کرده اند. بعلاوه ، عملکرد زیست محیطی معدن Kumtor از استانداردهای بین المللی ، از جمله استانداردهای بانک بازسازی و توسعه اروپا پیروی می کند و چندین بار توسط مشاوران محیط زیست خود دولت قرقیزستان ، AMEC Foster Wheeler ، مورد بازرسی قرار گرفته است. گزارش های AMEC تأیید کرده اند که معدن Kumtor مطابق با بهترین روش بین المللی کار می کند و توصیه های آن برای بهبودها به طور کامل توسط شرکت اجرا شده است. علاوه بر این ، از نظر سوابق ایمنی Kumtor ، این معدن اخیراً موفق شده است ، یک سال عملیات بدون هیچ گونه صدمه در زمان از دست رفته.

این شرکت طی تقریباً 30 سال فعالیت معدن Kumtor از گفتگوی نزدیک و سازنده با مقامات جمهوری قرقیزستان بهره مند شده است. Centrara متعهد به ادامه کار با چنین مقاماتی برای حل مشکلات برجسته مطابق با موافقت نامه های پروژه 2009 بازسازی شده مربوط به معدن Kumtor است ، که پیش بینی می کند در صورت لزوم کلیه اختلافات توسط داوری بین المللی حل و فصل شود. با این حال ، هیچ تضمینی نمی توان داد که هر یک از دعاوی حقوقی فعلی یا آتی سازمان مالیات امور خارجه یا مدعیان منفرد ، اختلافات در مورد اعمال قوانین فعلی یا آینده جمهوری قرقیزستان در مورد معدن کامتور ، نتایج بررسی کمیسیون امور خارجه یا هر ادعای نظارتی ، مدنی یا کیفری دیگری که در آینده بر KGC یا Centerra تأثیر می گذارد بدون تأثیر معنادار بر شرکت قابل حل است.

Author: admin