ازبکستان 87.4 میلیون یورو برای ساخت نیروگاه خورشیدی دریافت می کند

ازبکستان 87.4 میلیون یورو برای ساخت نیروگاه خورشیدی دریافت می کند

Tainynews – برنامه های دولت ازبکستان برای توسعه 8 گیگاوات ظرفیت خورشیدی و بادی تا سال 2030 پس از تصویب بسته مالی 87.4 میلیون یورویی که به طور مشترک توسط بانک بازسازی و توسعه اروپا (EBRD) ، سرمایه گذاری اروپا ، سازمان یافته است ، افزایش چشمگیری یافته است. بانک (EIB) و PROPARCO ، زیرمجموعه Agence Française de Développement. EBRD گفت که این بودجه برای ساخت و بهره برداری از یک نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک 100 مگاواتی در نزدیکی شهر سمرقند استفاده می شود.

این بسته در اختیار توسعه دهنده پروژه Tutly Solar LLC قرار خواهد گرفت که کاملاً متعلق به توتال ارن ، یک تولید کننده برق مستقل (IPP) مستقر در فرانسه از منابع انرژی تجدید پذیر (عمدتا خورشیدی و بادی) است که در سطح جهان فعال است. این وام از EIB به ارزش 43.7 میلیون یورو و دو وام تقریباً با مبلغ 21.8 میلیون یورو از EBRD و PROPARCO تشکیل خواهد شد.

این یکی از اولین پروژه های انرژی های تجدید پذیر بخش خصوصی در کشور است. این کمک خواهد کرد که مخلوط انرژی ، که در حال حاضر توسط نیروگاه های سوخت فسیلی تحت سلطه است ، متنوع شود و ظرفیت تولید و قابلیت اطمینان برای پاسخگویی به رشد تقاضا برای برق را افزایش دهد. پس از اجرای این پروژه ، به کاهش انتشار سالانه گازهای گلخانه ای به میزان 160،000 تن معادل CO2 و تولید 270 گیگاوات ساعت برق اضافی برای هزاران نفر از ساکنان پرجمعیت ترین کشور آسیای مرکزی کمک خواهد کرد.

بنابراین این پروژه به اولویت های مشخص شده در اهداف توسعه پایدار 2030 سازمان ملل (SDG) کمک خواهد کرد: انرژی پاک و مقرون به صرفه ؛ کار مناسب و رشد اقتصادی ؛ صنعت ، نوآوری و زیرساخت ها ؛ و اقدام آب و هوا.

پس از راه اندازی ، برق تولید شده توسط Tutly Solar با توافق نامه خرید برق 25 ساله به اپراتور ، شبکه های ملی برق ازبکستان فروخته می شود. این پروژه که شامل توتال ارن به عنوان یکی از اولین تولید کنندگان مستقل برق در کشور است ، ظرفیت عظیم خورشیدی ازبکستان را توسعه می دهد.

Author: admin