USAID و موسسه Ombudsman شریک توسعه دسترسی به کمک حقوقی رایگان از طریق خدمات خط تلفن مستقیم هستند

USAID و موسسه Ombudsman شریک توسعه دسترسی به کمک حقوقی رایگان از طریق خدمات خط تلفن مستقیم هستند

Tainynews – انستیتوی دادگستری و USAID همکاری خود را برای گسترش دسترسی مردم قرقیزستان به کمک حقوقی رایگان از طریق سرویس خط تلفن 115 اعلام کردند.

تحت این مشارکت دو ساله ، پروژه USAID Jigerduu Jarandar از پنج کارشناس حقوقی دیگر پشتیبانی خواهد کرد – سه نفر در بیشکک و دو نفر دیگر در منطقه جنوب. این وکلا مشاوره حقوقی رایگان از طریق خط تلفن 115 ارائه می دهند و کار موسسه را در این زمینه تقویت می کنند.

“USAID مفتخر است که برای گسترش كمیت و كیفیت خدمات حقوقی ارائه شده از طریق خط تلفن ، با Ombudsman شراكت دارد. همکاری ما در تقویت و ترویج خط تلفن 115 فصل جدیدی را در تلاش های مشترک ما ایجاد می کند تا اطمینان حاصل شود که هر شهروند قرقیزستانی فرصت دریافت مشاوره از یک وکیل را دارد ، “گفت خانم الدر بارتلت ، سرپرست دفتر نمایندگی USAID.

انستیتوی Ombudsman و پروژه USAID Jigerduu Jarandar با هم همکاری خواهند کرد تا آگاهی عمومی را درباره خط تلفن از طریق کمپین های رسانه ای و اطلاع رسانی افزایش دهند. این پروژه همچنین از توسعه حرفه ای کارمندان موسسه Akyikatchy ، از جمله اپراتورهای تلفن 115 پشتیبانی می کند.

“گسترش ظرفیت م Instituteسسه Ombudsman در ارائه کمک های حقوقی رایگان نه تنها به تقویت حقوق بشر در قلمرو کشور ما کمک می کند – که به خودی خود حوزه اولویت کار م theسسه است – بلکه باعث گسترش م alsoثرتر توکون مامیتوف ، نماینده مردم دادگستری ، گفت که اطلاعات مربوط به نهاد اصلی دولتی متولی حفاظت از حقوق بشر ، کار و نتایج آن ، و همچنین در مورد کانال های خط کمک مانند خط تلفن 115 115 و اخیراً ربات چت تلگرام “Akyikatchy bot 115” را راه اندازی کرده است.

خدمات خط تلفن 115 به قرقیزستان اجازه می دهد در مورد طیف گسترده ای از مسائل حقوقی ، مانند اختلافات در زمین ، حقوق مدنی ، وضعیت حقوقی و مسائل خانوادگی ، از طریق تلفن مشاوره رایگان داشته باشند. امروز خط تلفنی در سال 2015 به عنوان خدمتی برای حمایت از حقوق کودکان راه اندازی شد و در مورد کلیه مسائل حقوق بشر کمک حقوقی ارائه می دهد. هر ساله این خط تلفنی حدود 8000 تماس از شهروندان داخل و خارج از کشور دریافت می کند.

پروژه جیگردو جاراندار توسط آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) تأمین می شود و توسط FHI 360 ، ACTED و وکلای بدون مرز دره فرغانه اجرا می شود.

Author: admin