سهام Centra Gold پس از اینکه قرقیزالتین اعلام کرد سهام خود را واگذار می کند ، سقوط می کند

سهام مرکز طلای طلا بعد از اینکه قرقیزالتین گفت سهام خود را واگذار می کند ، سقوط می کند

Tainynews – BNN بلومبرگ گزارش داد ، شرکت دولتی قرقیزستان که 26 درصد سهام معدنچی کانادایی Centerra Gold Inc را در اختیار دارد ، اظهار داشت در یک پرونده تنظیم مقررات قصد دارد حدود 19 درصد از سهام خود را بفروشد.

پس از اعلام شرکت دولتی قرقیزالتین JSC ، سهام Centrara در معاملات در بورس اوراق بهادار تورنتو با کاهش 6.5 درصدی به 8.40 دلار کاهش یافت و سهام آن به فروش 14.8 میلیون از 77.4 میلیون سهام Centerra خود پرداخت.

در اوایل این هفته ، مرکزرا گزارش داد كه پارلمان جمهوری قرقیزستان قانونی را تصویب كرده است كه به دولت اجازه می دهد “مدیریت خارجی” معدن طلای كومتور خود را در صورت نقض برخی از قوانین قرقیزستان توسط شركت عامل كومتور طلا.

Centrara همچنین گفت که هفته گذشته توسط دادگاه جمهوری قرقیزستان به شرکت Kumtor Gold دستور داده شد تا بیش از 3 میلیارد دلار خسارت پس از حکم غیرقانونی بودن عمل گذشته خود در قرار دادن سنگ ضایعات در یخچال ها پرداخت کند ، اضافه کرد که ارزیابی های مالیاتی بیشتری دریافت کرده است به ادعاهای صدها میلیون دلاری

Centerra می گوید که معتقد است این اقدامات تلاشی هماهنگ برای مجبور کردن آن برای کنار گذاشتن ارزش اقتصادی یا مالکیت معدن Kumtor یا توجیه دروغ ملی شدن معدن است. این اداره می گوید متعهد به تلاش برای همکاری با مقامات جمهوری قرقیزستان است ، اما در استفاده از همه راه های قانونی برای محافظت از حقوق و منافع خود دریغ نخواهد کرد.

مایک پارکین ، تحلیلگر بانک ملی در گزارشی به سرمایه گذاران گفت که او انتظار دارد قیمت سهام همچنان بی ثبات باقی بماند زیرا Centerra برای ثبت موقعیت خود در اختلاف ادامه دارد و گزینه های خود را در رابطه با فروش سهام بررسی می کند.

Author: admin