Centerra دادرسی را علیه Tengiz Bolturuk اعلام کرد

Tainynews – Centerra Gold Inc. اعلام کرد که در پاسخ به نقض آشکار وظایف امانتداری خود در قبال شرکت در رابطه با توقیف اخیر این دادگاه ، در دادگاه عالی دادگستری انتاریو علیه Tengiz Bolturuk ، عضو سابق هیئت مدیره آن ، رسیدگی کرده است. معدن كومتور توسط دولت جمهوری قرقیزستان.

“Centrara به دنبال این است كه آقای Bolturuk را كه از طرف نهاد دولتی قرقیزستان و سهامدار Centerra قرقیزالتین JSC به هیئت مدیره معرفی شده بود ، از مشاركت مستقیم یا غیرمستقیم در مدیریت معدن Kumtor و همچنین انجام تخلفات بعدی امانتداری و وظایف محرمانه بودن شرکت است.

همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، این شرکت در حال انجام اقدامات اخیر قرقیزالتین JSC ، از جمله آقای بولتوروک ، نامزد قبلی خود است. آقای بولتوروک ، شهروند دوگانه کانادایی و قرقیزستان ، در دسامبر سال 2020 به عضویت هیئت Centerra درآمد و در 17 مه 2021 استعفا داد.

دو روز پس از استعفا ، مقامات قرقیزستان اعلام كردند كه دولت قرقیزستان آقای بولتوروك را به عنوان “مدیر خارجی” شركت تابعه كانتررا ، كامتور طلا ، كه معدن كومتور را تا زمان توقیف بی دلیل آن اداره می كرد ، منصوب كرد.

بر اساس اطلاعات موجود تا به امروز ، این شرکت آموخته است که ، قبل از استعفا از هیئت مدیره Centrara ، آقای Bolturuk در حال مذاکره با دولت قرقیزستان و دیگران در مورد برنامه های به دست گرفتن کنترل معدن Kumtor بر خلاف توافق نامه های سرمایه گذاری طولانی مدت Centerra بود . آقای Bolturuk این اطلاعات را برای Centerra اعلام نکرد.

علاوه بر این ، سنترا آموخته است که در تاریخ 12 مه 2021 ، قبل از تصرف معدن ، قرقیزالتین JSC تلاش کرد تا با استفاده از دستورالعمل پرداخت جعلی که برای شخص ثالث ارسال شده است ، تقریباً 29 میلیون دلار به یک حساب بانکی غیر مجاز هدایت کند. ظاهراً این حساب به نام KGC افتتاح شده است. این تلاش برای کلاهبرداری توسط شخص ثالث شناسایی شد و موفقیت آمیز نبود. “

Author: admin