چارچوب مشارکت کشور گروه جدید بانک جهانی برای مغولستان برای حمایت از غلبه بر ویروس کرونا

چارچوب مشارکت کشور گروه جدید بانک جهانی برای مغولستان برای حمایت از غلبه بر ویروس کرونا

Tainynews – امروز چارچوب مشارکت کشور جدید (CPF) برای مغولستان توسط هیئت مدیره اجرایی گروه بانک جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این استراتژی ، که دوره FY2021-2025 را پوشش می دهد ، با هدف حمایت از مغولستان برای غلبه بر بحران COVID-19 در کوتاه مدت ، ضمن تلاش برای بهبود پایدار ، فراگیر و مقاوم در آینده ، با تمرکز قوی بر کار ایجاد و انعطاف پذیری آب و هوا.

مارتین رایزر ، جهانی گفت: “CPF در یک زمان حساس برای کمک به مغولستان برای غلبه بر بحران COVID-19 ، در حالی که به طور همزمان از اصلاحات حمایت می کند و سرمایه گذاری هایی را می کند که می تواند رشد پایدار ایجاد کند ، شغل ایجاد کند و مقاومت در برابر تأثیرات تغییرات آب و هوایی را افزایش دهد ،” مدیر بانک کشور برای مغولستان. “در حالی که امسال سی امین سالگرد همکاری خود را با مغولستان جشن می گیریم ، برای حمایت از تلاش های مغولستان برای ساختن آینده ای مرفه تر ، به سفر خود ادامه خواهیم داد.”

طی دهه گذشته ، اقتصاد مغولستان به سرعت رشد کرده و پیشرفت مهمی در کاهش فقر و بهبود وضعیت رفاه مردم داشته است. با این حال ، این رشد بی ثبات بوده و برای همه رفاه مشترک ایجاد نکرده است. ایجاد شغل یک چالش اساسی برای کشور ، به ویژه در میان جمعیت جوان است. این چالش ها با بیماری همه گیر COVID-19 بدتر شده است ، که علی رغم حمایت قابل توجه دولت ، خسارات زیادی به مردم و اقتصاد وارد کرده است.

در چارچوب مشارکت کشور ، با هدف کلی ترویج بهبود انعطاف پذیر و رشد فراگیر و پایدار ، سه حوزه اصلی تمرکز شده است:

تقویت حاکمیت اقتصادی. گروه بانک جهانی (WBG) از تقویت مدیریت مالی و م institutionsسسات حمایت می کند ، ثبات مالی و بهبود حاکمیت را تقویت می کند ، و به ارتقا to بهره وری و استفاده موثر از منابع عمومی برای ارائه بهتر خدمات عمومی کمک می کند.
تقویت رقابت. WBG به منظور جلب سرمایه گذاری ، ارتقا access دسترسی بهتر به منابع مالی – به ویژه برای شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) و سرمایه گذاری در زیرساخت های پایدار در حمل و نقل ، انرژی و خدمات دیجیتال برای بهبود اتصال کشور ، از بهبود در محیط کسب و کار پشتیبانی خواهد کرد. WBG همچنین در مورد سرمایه گذاری های پایدار و با کیفیت بالا در معدن – بخشی مهم از اقتصاد مغولستان – و در عین حال تمرکز قوی بر پشتیبانی از بخش های غیر معدن با پتانسیل بالا برای ایجاد شغل ، از جمله بخش های کشاورزی و دام ، به کار خود ادامه خواهد داد. اقتصاد دیجیتال ، و جهانگردی ، از جمله.
بهبود کیفیت زندگی. WBG برای ارتقا services خدمات مراقبت های بهداشتی – به ویژه پاسخ بهداشت عمومی به COVID-19 ، از جمله استقرار واکسن ها ، تلاش خواهد کرد. این برنامه با هدف قرار دادن بیشتر آن برای فقیرترین جمعیت کشور و پایدارتر بودن از نظر مالی ، پشتیبانی را برای بهبود کیفیت آموزش و تقویت سیستم حمایت اجتماعی فراهم می کند. سرمایه گذاری هایی برای بهبود کیفیت هوا ، خدمات گرمایش ، حمل و نقل شهری و سایر خدمات شهری برای بهبود زیست پذیری در مراکز شهری مغولستان نیز تحت این منطقه تمرکز برنامه ریزی شده است.
علاوه بر این ، CPF جدید تأکید مجدد بر ایجاد شغل و تاب آوری آب و هوا را نشان می دهد – دو موضوع مقطعی که در تمام مشاغل WBG تعبیه خواهد شد. بر اساس این اعتقاد راسخ که فرصتهای توسعه اقتصادی و اقدامات اقلیمی در طولانی مدت مکمل یکدیگر هستند ، WBG هدف جاه طلبی بیشتر برای حمایت از ایجاد مشاغل بیشتر و بهتر برای مغولها ، به ویژه جوانان و زنان ، و بهبود انعطاف پذیری اقلیم برای نسلهای آینده خواهد بود.

آندره میخنف ، مدیر کشور بانک جهانی برای مغولستان ، گفت: “در تدوین استراتژی ، ما از نزدیک با دولت های مرکزی و محلی ، شرکای توسعه ، فعالان بخش خصوصی و سهامداران جامعه مدنی در سراسر مغولستان همکاری کردیم ،” ما مشتاقانه منتظر کار با همه ما هستیم شرکا برای اجرای این استراتژی. این CPF به عنوان یک نقشه راه قوی برای هدایت مشارکت ما عمل خواهد کرد. “

این استراتژی توسط استراتژی توسعه ملی مغولستان – چشم انداز 2050 – و همچنین برنامه دولت و اهداف دوقلوی گروه بانک جهانی برای از بین بردن فقر و تقویت رفاه مشترک پیوست. این اولین CPF مغولستان به عنوان یک انجمن توسعه بین المللی (IDA) فارغ التحصیل است که این کشور در تاریخ 1 ژوئیه سال 2020 فقط یک مشتری بین المللی برای بازسازی و توسعه (IBRD) است.

Author: admin