روسای جمهور قزاقستان و ارمنستان در نور سلطان دیدار می کنند

Tainynews – آکوردا گزارش می دهد ، رئیس جمهور قزاقستان کسیم-جومارت توکایف جلسه ای با رئیس جمهور ارمنستان ارمن سرکیسیان برگزار کرد که در 3 ژوئن برای یک کار کاری وارد نور سلطان شد

طی گفتگوها ، دو رئیس جمهور در مورد توسعه همکاری های قزاقستان و ارمنستان با تأکید بر تقویت گفتگوی سیاسی ، روابط تجاری ، اقتصادی ، فرهنگی و بشردوستانه گفتگو کردند. آنها همچنین به چشم انداز همکاری در اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، سازمان پیمان امنیت جمعی و سایر ساختارهای چند جانبه اشاره کردند و در مورد دستور کار بین المللی و منطقه ای تبادل نظر کردند.

رئیس جمهور قزاقستان به اهمیت سفر آرمن سارکیسیان از نظر ایجاد انگیزه بیشتر به همکاری های دو جانبه اشاره کرد.

“ارمنستان یک کشور نزدیک برای ما است. روابط بین دولت های ما بر اساس سنت هایی است که به قرن ها قبل برمی گردد. مطمئناً ، ما علاقه مندیم که همکاری ما ، و پر از محتوای جدید ، ثابت نماند. بنابراین ، دولت های کشورها و مقامات ذیصلاح برای دستیابی به این هدف تلاش می کنند. “رئیس دولت گفت.

کاسم-جامارت توکایف نتایج سفر اخیر هیئت دولت ارمنستان به قزاقستان را مثبت ارزیابی کرد و به فرصت های خوب برای تقویت همکاری در زمینه های مختلف اشاره کرد.

رئیس جمهور توکایف از ادامه مثبت همکاری قزاقستان و ارمنستان در کشورهای EEU ، CSTO ، CIS ، UN و OSCE ابراز اطمینان کرد.

آرمن سرکیسیان از کاسیم-جامارت توکایف برای فرصت دیدار از قزاقستان تشکر کرد.

“برای من ، مثل همیشه ، بازدید از قزاقستان مانند سفر به خانه من ، به دوستانم است. همانطور که شما گفتید ، مردم ما روابط بسیار خوب ، طولانی ، عمیق و دیرینه دارند. “

رئیس جمهور ارمنستان با رئیس جمهور توكایف موافقت كرد كه تماس های بین نور سلطان و ایروان پتانسیل زیادی برای گسترش بیشتر دارد. وی در این زمینه به شرایط مساعد گشایش یافته در زمینه های تجارت ، آموزش ، فن آوری های جدید ، فرآوری مواد غذایی توجه و ابراز تمایل کرد تا این همکاری را معنی دارتر و گسترده تر ببیند.

Author: admin