اتحادیه اروپا 11 میلیون یورو برای حمایت از کشاورزی و معیشت روستایی در ازبکستان فراهم می کند

اتحادیه اروپا 11 میلیون برای حمایت از کشاورزی و معیشت روستایی در ازبکستان فراهم می کند

Tainynews – اتحادیه اروپا برای حمایت از اصلاحات استراتژیک که به نفع بخش کشاورزی و معیشت روستایی در ازبکستان است ، 142 تریلیون سود ازبکستانی (11 میلیون یورو) به بودجه دولت اعطا کرده است.

این سومین انتقال از سه ماهه اول سال 2020 است که مجموع حمایت بودجه اتحادیه اروپا را به 414 تریلیون یونس (32 میلیون یورو) می رساند. تخصیص بودجه سال گذشته با توجه به بیماری همه گیر Covid-19 برای حمایت از تلاش های دولت در حفظ پیشرفت اصلاحات اساسی و حمایت از مقاومت در برابر آسیب پذیرترین جمعیت روستایی تسریع شد. این پروژه سایر پروژه های اتحادیه اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را که به ظرفیت سازی نهادها و تعامل مستقیم با جامعه کشاورزان ، مشاغل کشاورزی و دانشگاهی اختصاص داده شده است ، تکمیل می کند.

ازبکستان سیستم ترجیحی عمومی اتحادیه اروپا (GSP +) پیشرفته برای تجارت را دریافت کرد. نمایندگی اتحادیه اروپا به ازبکستان گفت ، اگر سیستم GSP + به خوبی مورد استفاده قرار گیرد ، باید از تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در بهره مندی از دسترسی بدون مالیات هنگام صادرات به اتحادیه اروپا حمایت کند.

حمایت بودجه کمک مالی اتحادیه اروپا یک ابزار مالی منحصر به فرد است که برای اولین بار در ازبکستان در سال 2020 معرفی شده است. این توافق بر اساس توافق با دولت ازبکستان برای حفظ سرعت اصلاحات تعریف شده در استراتژی توسعه مواد غذایی ازبکستان 2020-2030 ، و همچنین برای نشان دادن پیشرفت در اجرای اصلاحات در زمینه مدیریت مالی عمومی ، شفافیت بودجه ، و اقدامات موثر برای ثبات اقتصاد کلان.

Author: admin