قزاقستان در هفتاد و سومین جلسه عمومی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عضویت ECOSOC انتخاب شد

قزاقستان در هفتاد و سومین جلسه عمومی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عضویت ECOSOC انتخاب شد

Tainynews وزارت خارجه قزاقستان گفت: در هفتاد و سومین جلسه عمومی مجمع عمومی سازمان ملل ، قزاقستان به عنوان عضو شورای اقتصادی و اجتماعی (ECOSOC) برای دوره 2022-2024 انتخاب شده است. عضویت قزاقستان در شورا توسط 180 کشور عضو سازمان ملل متحد پشتیبانی شد.

قزاقستان به عنوان عضوی از ECOSOC قصد دارد همکاری های بین المللی با سازمان های مالی و تجاری را برای اجرای م theثر 17 هدف توسعه پایدار تقویت کند و چالش های اصلی بشردوستانه را در آسیای میانه برطرف کند. عضویت در شورا همچنین در جذب روشهای موفقیت آمیز جهانی به قزاقستان به منظور حمایت از اصلاحات ملی این کشور برای تسریع پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و تقویت مدیریت دولتی کمک خواهد کرد.

ECOSOC ارگان اصلی سازمان ملل است که وظیفه هماهنگی سیاست ها و برنامه های سیستم سازمان ملل در زمینه های اقتصادی ، اجتماعی و زیست محیطی را بر عهده دارد. این بستر اصلی برای ترویج راه حل برای مشکلات و چالش های فشرده در این زمینه ها است.

براساس نتایج رأی گیری ، سایر کشورهایی که به عضویت ECOSOC درآمدند عبارتند از: افغانستان ، بلیز ، بلژیک ، اسواتینی ، هند ، ایتالیا ، کانادا ، شیلی ، ساحل عاج ، کرواسی ، جمهوری چک ، موریس ، عمان ، پرو ، تانزانیا ، تونس ، و ایالات متحده آمریکا.

قزاقستان دو بار به عضویت ECOSOC انتخاب شد – برای دوره های 2007-2009 و 2014-2016.

Author: admin