هند برای افزایش محیط زیست از اتانول سوخت زیستی استفاده می کند

Tainynews به گزارش شین هوا ، نخست وزیر نارندرا مودی در 5 ژوئن به مناسبت روز محیط زیست ، هند بر دستیابی به هدف 20 درصد مخلوط شدن سوخت زیستی اتانول در بنزین تا سال 2025 تمرکز خواهد کرد.

مودی خطاب به یک رویداد مجازی گفت که ترکیب اتانول به کشاورزان کشور ، به ویژه کشاورزان نیشکر کمک کرده است. “کارخانه های مبتنی بر فن آوری مدرن نیز در کشور در حال ایجاد اتانول از زباله های کشاورزی هستند.”

مودی با انتشار یک نقشه راه دقیق برای توسعه بخش اتانول ، مودی گفت که اتانول به یکی از اولویت های اصلی هند قرن 21 تبدیل شده است.

به گفته وی ، تمرکز بر استفاده از اتانول تأثیر بهتری بر محیط زیست و همچنین بر زندگی کشاورزان دارد.

اوایل تصمیم برای دستیابی به هدف مخلوط کردن 20 درصد اتانول تا سال 2030 بود ، اما اکنون پنج سال جلوتر از برنامه اصلی است ، وی افزود که تا سال 2014 ، به طور متوسط ​​فقط 1.5 درصد از اتانول می تواند در ترکیب قرار گیرد هند که اکنون به حدود 8.5 درصد رسیده است. بخش عمده ای از افزایش خرید اتانول به نفع کشاورزان نیشکر کشور بوده است.

مودی همچنین گفت که هند طرفدار عدالت اقلیمی است و با ایجاد چشم انداز جهانی مانند تاسیس اتحاد بین المللی خورشیدی (ISA) برای تحقق بخشیدن به چشم انداز یک خورشید ، یک جهان ، یک شبکه و ائتلاف برای زیرساخت های مقاوم در برابر بلایا ( ابتکار CDRI).

وی گفت هند از چالش هایی که به دلیل تغییرات آب و هوایی با آن روبرو شده اند آگاه است و همچنین در حال فعالیت فعال است.

مودی در مورد رویکردهای سخت و نرم اتخاذ شده برای مبارزه با تغییر اقلیم گفت: ظرفیت این کشور برای انرژی های تجدید پذیر در شش-هفت سال گذشته بیش از 250 درصد افزایش یافته است. به ویژه ظرفیت انرژی خورشیدی در شش سال گذشته حدود 15 برابر افزایش یافته است.

با تمرکز بر وابستگی روزافزون هند به انرژی پاک و تجدیدپذیر ، مودی به مردم در مورد تأثیر توزیع بیش از 370 میلیون لامپ LED و بیش از 2.3 میلیون فن با مصرف انرژی یادآوری کرد.

وی گفت: “با ارائه اتصالات رایگان گاز و اتصالات برق به میلیون ها خانوار در روستاها ، وابستگی آنها به چوب بسیار کاهش یافته است. علاوه بر کاهش آلودگی ، به بهبود سلامت و تقویت حفاظت از محیط زیست نیز کمک بسیاری می کند.”

مودی تأكید كرد كه اقتصاد و بوم شناسی هر دو می توانند با هم پیش روند و به جلو پیش روند.

جنگل های هند نیز در چند سال گذشته 15000 کیلومتر مربع افزایش یافته است ، در حالی که تعداد ببرها در این کشور دو برابر شده است و تعداد پلنگ ها نیز در چند سال گذشته حدود 60 درصد افزایش یافته است.

در همین حال ، در مقاله ای که روز شنبه در روزنامه انگلیسی “The Hindu” منتشر شد ، رئیس جمهور COP26 (بیست و ششمین کنفرانس بین المللی تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد) آلوک شارما اشاره کرد که هند سابقه قوی در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی داشته است ، از جمله اهداف داخلی قابل توجه 450 گیگاوات انرژی تجدید پذیر تا سال 2030. هند همچنین در دهه گذشته ظرفیت باد و خورشید را چهار برابر کرده است.

وی همچنین گفت هند نقش مهمی در تحویل توافق مهم پاریس ایفا کرد.

Author: admin