رئیس جمهور قزاقستان اعتبارنامه های سفیران خارجی را دریافت کرد

Tainynews – رئیس جمهور قزاقستان کسیم-جامارت توکایف اعتبارنامه های سفیران خارجی را دریافت کرد.

آكوردا در 11 ژوئن گفت كه مراسم اعطای نامه های استوارنامه توسط سفیران فوق العاده و تام الاختیار جدید به رئیس جمهور قزاقستان در كاخ ریاست جمهوری آكوردا برگزار شد.

استوارنامه توسط سفیر Jun Yamada از ژاپن ، سفیر Shubhdarshini Tripathi از هند و همچنین سفیر همزمان کامبوج Meas Kim Heng و سفیر همزمان سریلانکا Meegahalande Durage Lamawansa ارائه شد.

رئیس دولت با قبول مسئولیت سفیران در قزاقستان ، سفیران را به آنها تبریک گفت و از آنها در مقطع برجسته تاریخ ما به عنوان سی امین سالگرد استقلال قزاقستان استقبال کرد.

“طی آن سالهای به یاد ماندنی ، کشور من یک سیاست خارجی متعادل و متکی بر چندجانبه گرایی و قوانین بین المللی را دنبال کرده است. قزاقستان که از نظر استراتژیک بین شرق و غرب واقع شده است ، نقشی حیاتی در امور اوراسیا دارد. “

کاسم-جومارت توکایف در سخنرانی خود ، دیپلمات های خارجی را به طور مفصل در مورد اولویت های سیاست خارجی قزاقستان ، فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ، فعالیت های تأمین امنیت و ثبات منطقه ای و همچنین اقدامات انجام شده برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا و تغییرات آب و هوایی آگاه کرد.

در چارچوب ایجاد روابط دو جانبه ، رئیس جمهور توكایف تأكید كرد كه قزاقستان مشتاقانه منتظر فرصت های جدید اقتصادی با ژاپن ، هند ، كامبوج و سریلانكاست.

رئیس جمهور خطاب به سفیر ژاپن خاطرنشان کرد که ژاپن یکی از مهمترین شرکای سیاسی ، تجاری و سرمایه گذاری قزاقستان است.

“قزاقستان اهمیت زیادی برای گسترش تعامل خود با ژاپن ، ابرقدرت اقتصادی برجسته به عنوان مثال در فن آوری ، رشد سبز ، آموزش و عدالت اجتماعی قائل است. ماه گذشته ، من یک صحبت تلفنی بسیار پربار با نخست وزیر سوگا داشتم. ما انتظار داریم که سفر وی به دعوت من از قزاقستان به ما کمک کند تا نقشه راه مشارکت جامع آینده نگرانه را ترسیم کنیم. ”کاسم-جامارت توکایف گفت.

رئیس جمهور توکایف در مورد همکاری با هند ، اظهار داشت که قزاقستان واقعاً برای مشارکت استراتژیک با هند ارزش قائل است.

“کشور باشکوه شما در تبدیل شدن به یک نیروگاه اقتصادی پر جنب و جوش و یک بازیگر مهم گام های بلندی برداشته است. من گفتگوهای بسیار مثمر ثمری با نخست وزیر مودی داشتم و مشتاقانه منتظر دیدار از دهلی نو هستم وقتی اوضاع کشور شما و همچنین همه جهان عادی شود ، “.

کاسم-جومارت توکایف تعامل نزدیک با کامبوج را بخشی از سیاست جنوب شرقی آسیا در قزاقستان خواند.

“نقش اصلی قزاقستان در ابتکار عمل کمربند و جاده ، همراه با عضویت در اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، فرصت های جدیدی برای روابط قوی تر با کشورهای ASEAN ، از جمله کامبوج فراهم می کند. ما برای کشور شما آرزوی میزبانی موفقیت آمیز اجلاس اجلاس آسیا و اروپا را در اواخر سال جاری داریم. “

کاسم-جومارت توکایف در توصیف همکاری قزاقستان با سریلانکا ، توجه خود را به این واقعیت جلب کرد که این کشور جزیره برای ثبات دریایی و منطقه ای حیاتی است.

رئیس دولت گفت: “ما معتقدیم كه در رابطه با همكاری متقابل با كشور شما فرصت های زیادی داریم.”

رئیس جمهور قزاقستان در خاتمه سخنان خود برای سفرا آرزوی موفقیت کرد و صمیمانه سلام خود را به رهبران محترم ایالتهایشان رساند.

Author: admin