روسای جمهور ترکمنستان ، ترکیه مذاکرات تلفنی انجام می دهند

روسای جمهور ترکمنستان ، ترکیه مذاکرات تلفنی انجام می دهند

Tainynews – به نقل از ترند ، ترکمنستان و ترکیه به همکاری های دو جانبه در حوزه های تجاری ، اقتصادی و بشردوستانه اهمیت زیادی می دهند.

این موضوع از طریق تماس تلفنی بین رئیس جمهور ترکمنستان گوربانگولی بردی محمودوف و رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

روسای جمهور عید سعید فطر را به یکدیگر تبریک گفتند و برای همت ترکمن ها و هم شهروندان ترکی آرزوی سعادت و سعادت کردند.

شرکت کنندگان همچنین در مورد مهمترین زمینه ها و چشم اندازهای مشارکت گفتگو کردند. رئیس جمهور ترکمنستان خاطرنشان کرد: روابط ترکمنستان و ترکیه به مرحله جدیدی رسیده است که با اجرای پروژه های مشترک تسهیل می شود.

طرفین در مورد موضوعات مربوط به همه گیر COVID-19 و همچنین تمایل به تحکیم همه کشورها برای شکستن تاج ویروس صحبت کردند. رئیس جمهور ترکمنستان به اهمیت همکاری های بین المللی به ویژه در حوزه پزشکی اشاره کرد.

بردی‌محمدوف از اردوغان بخاطر سازماندهی فعالانه ویدئو کنفرانس های بین المللی ، که به اتحاد همه کشورها در مقابله با همه گیر کمک می کند ، تشکر کرد. ترکمنستان همچنین خاطرنشان کرد: تجربه مثبت ترکیه در بهبود روش های تشخیص و درمان عفونت کورو ویروس است.

در طول مذاکرات ، طرفین خاطرنشان كردند كه علیرغم مشكلات عینی فعلی ، كشورها همچنان در زمینه حمل و نقل همکاری می كنند و توافق كردند كه به وزارتخانه های خارجه دو كشور برای توسعه بیشتر روابط و تقویت مؤلفه تجاری و اقتصادی خود دستورات لازم را صادر كنند.

Author: admin