ترکمنستان و تاتارستان درباره همکاری دوجانبه بحث و گفتگو می کنند

ترکمنستان و تاتارستان درباره همکاری دوجانبه بحث و گفتگو می کنند

Tainynews – در تاریخ 2 ژوئن سال 2020 ، جلسه ای بین معاون رئیس کابینه وزیران ، وزیر امور خارجه ترکمنستان R. R.Meredov و معاون نخست وزیر – وزیر صنعت و تجارت جمهوری تاتارستان روسیه برگزار شد. فدراسیون A.Karimov.

در این جلسه که توسط کنفرانس ویدئویی برگزار شد ، نمایندگان ترکمنستان با حضور روسای سازمان امور خارجه Türkmenhimiýa و Türkmennebit ، روسای آژانس های Trkmendeňizderýaýollary و Türkmenawtoulaglary ، سرکنسول عمومی ترکمنستان در فدراسیون روسیه حضور داشتند.

ترکمنستان و تاتارستان روابط گسترده ای میان دو جانبه دارند و در طی اجلاس های منظم ، پایه محکم از اسناد دو جانبه بین دو کشور ایجاد شده است که مبنای قابل اطمینان و محکمی برای همکاری موثر است و منعکس کننده تمایل طرفین به یکدیگر است. همکاری مفید در اجرای پروژه های سرمایه گذاری امیدوارکننده در بخشهای مختلف پیشرفته اقتصاد ملی ترکمنستان.

در این جلسه ، طرفین به ویژه تشدید همکاری میان ترکمنستان در موضوعاتی از جمله جمهوری کام تاتارستان مانند KAMAZ PJSC ، Tatneft PJSC ، کارخانه هلیکوپتر Kazan PJSC ، KER-Holding LLC ، شرکت کشتی سازی آک بارس JSC و سایر موارد و همچنین عملکرد موفق کارگروه همکاری های اقتصادی ، علمی ، فنی و فرهنگی ترکمن و تاتارستان.

علاوه بر این ، به ویژه خاطرنشان شد که بر اساس توافق های پیشین ، همکاری های ترکمن و تاتارستان به طور فعال در مناطقی از جمله توسعه پروژه های مشترک در زمینه شیمی ، همکاری در تحویل تجهیزات خودروسازی ، همکاری گسترش می یابد. در زمینه همکاری های صنعتی ، آموزش و سایر موارد.

Author: admin