وضعیت بحرانی: کامیون هایی به طول 7 کیلومتر که در مرز قرقیزستان و قزاقستان دیده می شوند

وضعیت بحرانی: کامیون هایی به طول 7 کیلومتر که در مرز قرقیزستان و قزاقستان دیده می شوند

Tainynews – تا به امروز خط کامیون های باری به طول 7 کیلومتر در مرز قرقیز و قزاقستان در نزدیکی پاسگاه آک-تیلک جمع شده است. خبرنگار تازابک برای مصاحبه با برخی رانندگان به محل رفت و از اوضاع مطلع شد.

آندری ، راننده کامیون ، تبعه قزاق گفت که تقریباً هر هفته به قرقیزستان سفر می کند تا بسته بندی شیر را تحویل دهد. وی ادامه داد: “هر زمان که وضعیت یکسان باشد 2-3 روز هدر می دهیم. آنها می گویند که این اتفاق می افتد به دلیل کورو ویروس اتفاق می افتد ، اما بازرسی مالیات خیلی طول می کشد از ما. 5 ساعت طول می کشد برای من. یک ترافیک به طول 7 کیلومتر وجود دارد. فکر می کنم 3-4 روز در اینجا بمانم. ”

راننده ادعا می کند که اوضاع در مرز حتی قبل از کرونا ویروس دشوار بوده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=7c5cqyYcHF8

سرگئی کومیلکوف ، ملیت روسی ، که تهویه هوا را به قرقیزستان تحویل می دهد ، گفت که به احتمال زیاد تا 4 روز را در خط می گذراند. وی گفت: “اوضاع ناکافی است. مردم نه می توانند به توالت بروند و نه غذا بخورند. هیچ شرایطی وجود ندارد. داوطلبان مواد غذایی را تحویل می دهند. این اولین بار برای من در قرقیزستان است و من شوکه شده ام.”

یک ایکسندر باربری قرقیزستان ، که پیازهایی را از منطقه لیلاک به ایرکوتسک حمل می کند ، می گوید برای رسیدن به اینجا 2 روز طول کشید و از مرز عبور کرده و 3 روز طول می کشد تا به مقصد نهایی برسید. وی طرف قزاقستانی را به دلیل تاخیر در گرفتن اشعه ایکس و بررسی اسناد مقصر دانست.

معاون نخست وزیر قرقیز ، ارکین اسرندیفف ، اوضاع را در مرز قرقیز و قزاقستان در 4 ژوئن بحرانی خواند.

Author: admin