سفارت ایالات متحده معرفهای مهم آزمایش COVID-19 را به ازبکستان تحویل می دهد

سفارت ایالات متحده معرفهای مهم آزمایش COVID-19 را به ازبکستان تحویل می دهد

Tainynews – سفارت آمریكا معرفهای مهم آزمایشات COVID-19 را به عنوان بخشی از كمكهای آمریكا به ازبكستان برای مقابله با COVID-19 به آژانس بهداشتی و بهداشتی اپیدمیولوژیك ازبكستان (ASEW) تحویل داد.

دانیل روزنبلن سفیر آمریكا گفت: “با همكاری با شرکای خود در وزارت بهداشت ، ما تشخیص را بهبود می بخشیم ، میزان این ویروس خطرناک را کاهش می دهیم و جان خود را در ازبکستان نجات می دهیم.”

این اولین مجموعه از تجهیزات آزمایش است که توسط آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی (USAID) اهدا شده است. این کمک هزینه شامل 60 جعبه معرف QIAGEN RNA است که برای انجام 15000 تست کافی است. محموله دوم متشکل از 40 جعبه کیت RNA QIAGEN ، کافی برای 10،000 تست ، طی چند هفته وارد کشور ازبکستان خواهد شد.

ما به نمایندگی از وزارت بهداشت و ASEW تشکر می کنیم از ایالات متحده به خاطر ارائه این کمک. این معرفها از مبارزه ما با COVID-19 پشتیبانی می کنند و سلامت و رفاه شهروندان ما را بهبود می بخشند. “

USAID برای کمک به ازبکستان در پاسخ به شیوع COVID-19 3.9 میلیون کمک می کند. این کمک به تهیه سیستم های آزمایشگاهی برای آزمایش در مقیاس بزرگ ، پیشگیری و کنترل عفونت ها در مراکز درمانی ، بهبود نظارت COVID-19 و واکنش سریع ، تقویت مدیریت پرونده افراد آلوده ، مبارزه با اطلاعات ضد ویروس در مورد ویروس و مشارکت جوامع برای همکاری مشترک می پردازد.

Author: admin