کمیسیون اقتصادی اوراسیا اقدامات قزاقستان را برای سد مرزی برای بازار EAEU می یابد

کمیسیون اقتصادی اوراسیا اقدامات قزاقستان را برای سد مرزی برای بازار EAEU می یابد

Tainynews – هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی اوراسیا 9 ژوئن موضوع فعالیت های کنترل و بازرسی قزاقستان را در رابطه با کالاهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا در پاسگاه های مرزی دولت قرقیزستان و قزاقستان در نظر گرفت.

وزارت اقتصاد جمهوری قرقیزستان گفت پس از بررسی ، اقدامات قزاقستان به عنوان سدی برای بازار EAEU شناخته شده است.

هیئت مدیره اتحادیه اروپا از دولت قزاقستان خواست كه كنترل بیش از حد كالاهای وارد شده از جمهوری قرقیزستان در EAEU را لغو كند؛ سرعت بخشیدن و ساده سازی روش ها برای وسایل نقلیه در حاشیه مرز قرقیز و قزاقستان همه انواع كنترلی را كه طبق قانون EAEU پیش بینی نشده است از بین ببرید. “راهروهای سبز” را برای کالاهای قابل فساد ، فصلی و مواد غذایی تضمین کنید.

در همین زمان ، هیئت مدیره اتحادیه اروپا درباره تعداد زیادی از مشکلات مربوط به جابجایی کالاها در مرزهای کشورهای عضو EAEU ابراز نگرانی کرد ، که یک سیستماتیک شدند و نیاز به یک رویکرد جامع برای حل آنها دارند. مقرر شد یک گروه کاری سطح بالا از نمایندگان کشورهای EAEU تشکیل شود که نقشه راه را برای رفع و جلوگیری از موانع حمل و نقل کالا در مرزهای کشورهای عضو EAEU ، از جمله تبادل اطلاعات در مورد مالیات و مناطق گمرکی

در این بیانیه آمده است: جمهوری قرقیزستان از ایجاد یک کارگروه سطح بالا استقبال می کند و به دنبال تشکیل سریعترین تشکیل آن است.

Author: admin