گزارش ها: دادستان انگلستان ممکن است برای پیگیری یخ مالکیت از گلنارا کریموا در زندان به زندان بیاید

گزارش ها: دادستان انگلستان ممکن است برای پیگیری یخ مالکیت از گلنارا کریموا در زندان به زندان بیاید

Tainynews اگر بخواهند صاحب یک سبد املاک 23 میلیون پوندی (29 میلیون دلاری) را که می خواهد یخ بزند ، دادستان های ایالات متحده آمریکا مجبور به بازدید از زندان ازبکستان کنند.

گلنارا کریمووا ، دختر رئیس جمهور سابق اوبکستان ، صاحب یا کنترل این سبد است که در سال 2017 به درخواست دفتر کلاهبرداری جدی به دلیل فساد احتمالی توسط یک دادگاه لندن منجمد شد. SFO گفت که او اعتقاد دارد که در کشور خود در زندان است.

این املاک شامل یک عمارت 18 میلیون پوندی در نزدیکی Ascot ، در غرب لندن ، یک خانه 3.7 میلیون پوندی است که سنگ آن را از کاخ باکینگهام و یک تخت 1 میلیون پوندی در بلگرویا ، یکی از معتبرترین محله های لندن دور می کند.

در روز جمعه دادگاه لندن به SFO تمدید سفارش انجماد داده شد. ادعا می شود که کریمووا در ازای استفاده از نفوذ خود در دولت ازبکستان برای تسهیل دسترسی به بازار ارتباطات این کشور ، حداقل بین 500 تا 200 میلیون دلار فاسد از سوی تعدادی از شرکتهای بین المللی ارتباطات بین المللی دریافت کرده است.

آژانس جرم در ادعای پرونده دادگاه گفت كه این صندوق ها به شركتهای مختلف دریانوردی كه تصور می شود از طرف كریمووا یا همكارانش سود می برد ، قاطع بودند و منبع نهایی بودجه برای املاك بودند.

تقریباً سه سال پس از گرفتن سفارش ، آژانس هنوز نتوانسته است از متهمان ، از جمله شریک سابق کریموا ، رستم مادوماروف ، خدمت کند تا آنها را از نظر قانونی به آنها دعوی کند.

به گفته SFO ، این زوج هر دو در ازبکستان در زندان هستند و هیچ دسترسی محدود یا محدودی به جهان خارج ندارند. همه گیر Covid-19 همچنین تلاش های خود را برای خدمت به آنها در نتیجه محدودیت های مسافرتی خنثی کرده است.

هوگو کیت ، وکیل فرزند کریموا ، اسلام کریموف ، تنها متهم نماینده در جلسه جمعه ، به دادگاه گفت که وی مخالف تمدید نیست. با این حال ، وی افزود که اگر تمام تلاشها برای اطمینان از ارائه خدمات به گلنارا کریمووا انجام نشود ، ادامه ادعا نخواهد بود.

كیت به دادگاه گفت كه پسرش معتقد است كه این املاك با بودجه قانونی خریداری شده است اما برای اثبات این امر ، وی نیاز به دسترسی به مادر خود دارد كه در واقع غیرممكن است. کیت گفت ، پسرش به هیچ وجه متهم نشده است و متهم است زیرا او هنگام نوزده سالگی “به عنوان صاحب نی” قرار گرفته بود.

Author: admin