EBRD 150 میلیون دلار تسهیلات مالی برای تجارت در سه بانک ازبک فراهم کرده است

Tainynews – مشاغل داخلی ، از جمله بنگاههای کوچک و متوسط ​​(SMEs) ، در ازبکستان قادر به ادامه فعالیتهای تجاری خود با وجود شیوع همه گیر کورون ویروس ، به لطف تسهیلات مالی جدید تجاری که توسط EBRD به سه بانک محلی ، EBRD ارائه شده است. گفت

بسته ای به ارزش 150 میلیون دلار در اختیار بانک های Asaka ، Ipoteka Bank و UzPromstroybank قرار می گیرد که طبق برنامه تسهیل تجارت EBRD (TFP) محدودیت های جدیدی دریافت می کنند. این وجوه برای کمک به صادرکنندگان و واردکنندگان ازبک در کاهش اختلالات ناشی از شرایط شدید بازار در زنجیره های تجارت و عرضه استفاده می شود.

محدودیت های مالی تجارت 60 میلیون دلاری به بانک آساکا ، 30 میلیون دلار به Ipoteka Bank و 60 میلیون دلار به UzPromstroybank به مشاغل ازبکستان اجازه می دهد تا مدیریت بهتر سهام کالاها را انجام دهند و برای چرخه تجارت طولانی تر برنامه ریزی کنند.

این سه موسسه مالی مشتری های بلند مدت EBRD هستند که در کنار هم بیش از 100 شعبه در سراسر کشور فعالیت می کنند و به ده ها هزار مشاغل داخلی خدمات ارائه می دهند. آنها به خوبی در ترویج فعالیت های اقتصادی خارجی توسط بنگاه های محلی قرار دارند که برای حمایت از اقتصاد ملی بسیار لازم است.

TFP تجارت بین المللی را از طریق کشورها و از جمله در داخل کشورهایی که از جمله ازبکستان فعالیت می کنند ، انجام می دهد. EBRD از طریق این برنامه ضمانت هایی را به بانک های بین المللی تأیید می کند و ریسک پرداخت سیاسی و تجاری معاملات تجاری بین المللی را که توسط بانک های این کشورها انجام می شود ، در نظر می گیرد. TFP دسترسی به منابع مالی برای صادرکنندگان و واردکنندگان ، از جمله مشاغل کوچک را فراهم می کند ، ظرفیت محلی را در انطباق و پیشرفت مهارت های مالی تجارت تقویت می کند.

پس از تصمیم هیئت مدیره EBRD در تاریخ 13 مارس مبنی بر تهیه بسته حمایتی 1 میلیارد یورویی اضطراری برای مشتریان موجود در اقتصادهایی که سرمایه گذاری می کنند ، از جمله در ازبکستان ، EBRD تقاضای زیادی برای تأمین اعتبار خود را نشان داده است. در حال حاضر این بانک برای افزایش دامنه کمک های خود در تلاش است تا راه اندازی بسته دوم حتی بزرگتر را انجام دهد.

تا به امروز ، EBRD از طریق 79 پروژه در اقتصاد ازبکستان 1.85 میلیارد یورو سرمایه گذاری کرده است.

Author: admin

پاسخی بگذارید