سیل چین: بیش از 140 کشته در هنگام ترکیدن رودخانه یانگ تسه

سیل چین: بیش از 140 کشته در هنگام ترکیدن رودخانه یانگ تسه

Tainynews – خسارت ناشی از طغیان گسترده در چین ممکن است صدها میلیون دلار هزینه داشته باشد. به گزارش DW ، استان هوبی که از شیوع تاج ویروس به شدت تحت تأثیر قرار گرفته ، شاهد بدترین سیل در حوالی یانگ تسه بوده است.

مقامات گفتند که منطقه رودخانه یانگ تسه در دومین روز بارندگی خود در بیش از 50 سال گذشته ، بیش از 50 سال را شاهد بود ، روز دوشنبه به دلیل سیل های مهلک بیشتر چین را تحت تأثیر قرار داد.

از زمان آغاز سیل در ماه گذشته ، حدود 28000 خانه آسیب دیده و 141 نفر جان باخته و یا مفقود شده اند.

بیشتر سرزمین های چین تحت تأثیر قرار گرفته اند ، از جمله بخش های وسیعی از مناطق غربی مانند تبت و سین کیانگ.

صدمات در صدها میلیون دلار تخمین زده شده است. در پی خاموشی های مربوط به coronavirus و تعطیل شدن بازارهای خارج از کشور ، خسارات سیل تهدید جدیدی برای اقتصاد چین ایجاد می کند.

استان هوبئی ، جایی که ووهان در آن قرار دارد ، به ویژه هنگامی که یانگ تسه در این استان جریان دارد ، به شدت آسیب دیده است. ووهان مرکز مرکز شیوع تاج ویروس در چین بود و یکی از طولانی ترین محاصره این کشور را تجربه کرد.

مقامات وزارت منابع آب گفتند كه از اواسط ماه ژوئن باران ها در بسیاری از مناطق چین مداوم بوده و هشدارهایی در مورد 433 رودخانه صادر شده است.

سیلاب ها در بسیاری از شهرها و شهرها به پشت بام افزایش یافت. رئیس جمهور شی جینپینگ از مقامات و ارتش خواست تا برای نجات و اسکان ساکنان بسیج شوند.

شی گفت: “چین برای مهار سیل وارد دوره بحرانی شده است.”

سیلاب ها قرن هاست که برای بسیاری از مناطق مرکزی چین تهدید عمده بوده است ، اما کارشناسان می گویند که ساخت و ساز گسترده سدها در دهه های اخیر ارتباطات بین رودخانه ها ، دریاچه ها و سیلاب ها را قطع کرده و سیلاب را تشدید کرده است.

ذوب شدن سریع یخچال های طبیعی هیمالیا به دلیل تغییر آب و هوا همچنین ممکن است دلیل سیل های خطرناک تر در تابستان باشد.

Author: admin