امسال روسیه تولید واکسن COVID-19 تجربی: رئیس صندوق ثروت

Tainynews – رئیس صندوق ثروتهای مستقل این کشور به رویترز گفت: روسیه قصد دارد امسال 30 میلیون دوز واکسن آزمایشی COVID-19 را در داخل کشور تولید کند ، و این امکان را دارد که 170 میلیون مورد دیگر در خارج از کشور تولید کند.

اولین آزمایش انسانی واکسن ، آزمایش یک ماهه بر روی 38 نفر ، این هفته به پایان رسید. محققان نتیجه گرفتند که برای استفاده بی خطر است و پاسخ ایمنی را ایجاد می کند ، اگرچه قدرت آن پاسخ هنوز مشخص نیست.

کریل دمیتریف ، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) گفت ، محاکمه بزرگتر مرحله سوم شامل چندین هزار نفر در ماه آگوست آغاز می شود.

وی در مصاحبه ای گفت: “ما معتقدیم که بر اساس نتایج فعلی ، آن را در ماه آگوست در روسیه و در بعضی از کشورها در ماه سپتامبر تصویب خواهیم کرد ، و این احتمالاً می تواند اولین واکسن در جهان تأیید شود.”

بیش از 100 واکسن احتمالی برای تلاش برای متوقف کردن بیماری همه گیر ایجاد شده است. براساس اطلاعات سازمان بهداشت جهانی ، حداقل دو مورد در آزمایش های نهایی فاز سوم هستند – یکی توسط Sinopharm چین و دیگری توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ساخته شده است.

دمیتریف گفت که محاکمه فاز سوم روسیه در خانه و در دو کشور خاورمیانه انجام خواهد شد و پس از پایان محاکمه 100 نفری فاز دوم در 3 اوت آغاز می شود.

وی به یک کنفرانس خبری جداگانه گفت: روسیه در مورد مذاکره با عربستان سعودی در مورد محاکمه بودن و همچنین یک شریک تولید بود.

موسسه گامالیای مسکو ، که واکسن کاندیدای روسی را تولید کرده است ، برای آزمایشات بالینی دوز تولید می کند ، در حالی که شرکت های دارویی خصوصی آلیوم – بخشی از کنگلومرا Sistema- R-Pharm و مشغول تهیه بطری هستند.

دمیتریف گفت که هر دو مجموعه آزمایشگاه خود را به روز می کنند تا بتوانند تولید را طی دو ماه آینده به دست بگیرند.

وی به رویترز گفت: “یک احساس کلی وجود دارد که برای به اصطلاح مصونیت گله در روسیه باید بین 40 تا 50 میلیون نفر واکسینه کنید.”

“بنابراین ما معتقدیم امسال در حدود 30 میلیون (دوز داخلی) از نظر کیفیت خوبی خواهیم داشت و می توانیم واکسیناسیون را در سال آینده نهایی کنیم.”

دیمیتریف گفت ، روسیه همچنین معاملات تولیدی با پنج کشور دیگر را به موفقیت رسانده است و امسال می تواند تا 170 میلیون دوز در خارج از کشور تولید کند.

Author: admin