WHO: تسریع در نتیجه همه گیر کورون ویروس – آژانس خبری AKIpress

WHO: تسریع در همه گیر شدن کروناویروس

Tainynews – دکتر تدرو ادانانوم قبرئیسوس ، مدیرکل WHO گفت: این بیماری همه گیر در حال افزایش است.

این پنجشنبه شش ماه از زمانی که WHO COVID-19 را اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین المللی اعلام کرد ، گذشت. این ششمین باری است که اورژانس جهانی بهداشت تحت آیین نامه بین المللی بهداشت اعلام می شود ، اما به راحتی شدیدترین حالت است. در حال حاضر تقریباً 16 میلیون مورد به WHO گزارش شده است و بیش از 640،000 کشته شده است. وی گفت ، در 6 هفته گذشته ، تعداد کل پرونده ها تقریباً دو برابر شده است

“وقتی 30 ژانویه یک اورژانس بهداشت عمومی را از نگرانی های بین المللی اعلام کردم – بالاترین میزان زنگ هشدار تحت قوانین بین المللی – کمتر از 100 مورد در خارج از چین وجود داشته و هیچ فوت نشده است. همانطور که طبق مقررات بین المللی بهداشت لازم است ، من در اواخر این هفته کمیته اورژانس را مجدداً ارزیابی کنید تا همه گیری را مجددا ارزیابی کرده و به من توصیه کند ، ” دکتر Tedros Adhanom Gbrebreesus اضافه کرد.

“اگرچه دنیای ما تغییر کرده است ، ارکان اساسی پاسخ: رهبری سیاسی ، و اطلاع رسانی ، تعامل و گوش دادن به جوامع وجود ندارد. و همچنین اقدامات اساسی لازم برای سرکوب انتقال و نجات جان افراد وجود ندارد: یافتن ، انزوا ، آزمایش و مراقبت از آنها موارد را ردیابی و قرنطینه کنید. فاصله خود را از دیگران حفظ کنید ، دستان خود را تمیز کنید ، از مناطق شلوغ و محاصره شده خودداری کنید و در صورت توصیه ماسک بپوشید. در مواردی که این اقدامات دنبال شود ، موارد کم می شوند. “او تأکید کرد.

Author: admin