وزارت بهداشت قرقیزستان 800000 دوز واکسن آنفولانزا خریداری کرده است

وزارت بهداشت قرقیزستان 800000 دوز واکسن آنفولانزا خریداری کرده است

Tainynews – دیناگل اوتورباوا گفت: وزارت بهداشت بیش از 800000 دوز واکسن آنفلوانزا را خریداری می کند.

قرقیزستان همه ساله واکسن های آنفولانزای سه گانه را خریداری می کند ، که شامل ویروس آنفلوانزا A (H1N1 ، H3N2) ، ویروس آنفلوانزا A (H3N2) و ویروس آنفلوانزا B / Victoria است. امسال WHO واکسن های آنفولانزای چهار گانه را توصیه می کند ، که شامل ویروس های آنفلوانزا A (H1N109 ، H3N2) و دو ویروس آنفلوانزا B است.

مناقصه ای برای خرید واکسن برگزار شد. وی گفت که این قرارداد برای خرید بیش از 111000 واکسن آنفلوانزا منعقد شده است.

“با توجه به وضعیت کروناویروس و موج دوم انتظار می رود ، سفارش 700000 دوز اضافی تهیه و برای بررسی ارسال شد.”

شیوع بالای بیماری های تنفسی هر ساله از اکتبر تا آوریل در قرقیزستان مشاهده می شود. قله از دسامبر تا فوریه ادامه دارد. وزارت بهداشت قصد دارد سیستم های T و معرف هایی را برای شناسایی نوع ویروس های منتشر شده خریداری کند.

واکسن ها در بین مناطق توزیع می شود تا افراد واجد شرایط پزشکی مزمن ، کارمندان پزشکی ، شهروندان بالای 65 سال ، زنان باردار ، واکسینه شوند. افراد گروههای خطر در قرقیزستان بیش از 700000 نفر را شامل می شود. کودکانی که در مهدکودک ها و مدارس شرکت می کنند ، معلمان نیز تحت واکسیناسیون قرار دارند.

اوتورباوا گفت: “واکسن های خریداری شده برای همه افرادی که مایل به واکسینه شدن در برابر آنفولانزا نیستند کافی خواهد بود. به همین دلیل است که وزارت بهداشت واکسیناسیون آنفولانزا را در ارائه دهندگان مراقبت های پزشکی خصوصی مجاز می کند.”

Author: admin