آردن نیوزلند در ترامپ به دلیل “افزایش” coronavirus برخورد کرد

Tainynews – رویترز گزارش داد – جاکیندا آردنن نخست وزیر نیوزلند روز سه‌شنبه در برابر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا به دلیل اینكه كشورش در حال افزایش “بزرگ” در COVID-19 است ، عقب نشینی كرد و اظهارات را “اشتباه اشتباه” خواند.

ترامپ در نیوزیلند خشمگین شد وقتی که به جمعیتی در مینه سوتا گفت که کشور 5 میلیون نفری اقیانوس آرام جنوبی درگیر یک خیزش “وحشتناک” در موارد COVID-19 است ، زیرا قبلاً موفق به از بین بردن این بیماری شده است.

سیزده عفونت جدید در روز سه شنبه در نیوزلند تأیید شد و تعداد ابتلای این کشور از زمان ابتلا به این بیماری همه ساله از 11293 مورد و 22 مورد کشته شد. این با بیش از 5.2 میلیون مورد و 170،000 مرگ و میر با ایالات متحده مقایسه شده است.

“شما می بینید که در نیوزیلند چه می گذرد؟” ترامپ گفت.

آنها آنها را کتک زدند ، آن را کتک زدند ، مانند صفحه اول بود که آن را کتک زدند … زیرا آنها می خواستند چیزی را به من نشان دهند.

مشکل در نیوزیلند است ، می دانید که این وحشتناک است. ما آن را نمی خواهیم. “

اردن گفت که هیچ مقایسه ای بین تعداد کمی از موارد جدید نیوزلند در روز و “ده ها هزار نفر” گزارش شده در ایالات متحده وجود ندارد.

وی گفت: “من فکر می کنم هرکسی که COVID و انتقال آن را در سطح جهانی دنبال کند ، به راحتی می بیند که 9 مورد در نیوزیلند در روز با هزاران هزار دلار در ایالات متحده مقایسه نمی شود و در واقع با اکثر کشورهای جهان مقایسه نمی شود.” به خبرنگاران گفت

وی درباره اظهارات ترامپ گفت: “بدیهی است که این کار اشتباه است.”

وی گفت: “ما وقتی نوبت به COVID می پردازیم ، ما یکی از بهترین کشورهای جهان هستیم … کارگران ما متمرکز هستند که این راه را حفظ کنند.”

میزان مرگ و میر نیوزیلند به ازای هر 100000 نفر ، تقریباً 0.44 ، یکی از پایین ترین نرخ های جهان به دلیل قفل شدید در ابتدای همه گیری است. ایالات متحده میزان مرگ و میر 5.21 در 100000 نفر ، یکی از بالاترین در جهان است.

نیوزیلند در طول همه گیری بسیار بهتر از اکثر کشورها بوده است ، اما تجدید حیات ناگهانی COVID-19 در هفته گذشته در اوکلند دولت را وادار کرد تا تا 26 آگوست 1.7 میلیارد ساکنان این شهر را محاصره کند. در سایر شهرها و شهرها

منشأ آخرین شیوع آن هنوز ناشناخته است ، اما مقامات در اوایل روز سه شنبه این احتمال را رد کردند که علت آن از مواد غذایی منجمد یا حمل بار باشد.

اشلی بلومفیلد ، مدیرکل بهداشت ، به خبرنگاران گفت: “اکنون به نظر می رسد که این احتمال از این تحقیقات منتفی است.”

نیوزلندی ها جشن گرفتند که این کشور 100 روز بدون انتقال جامعه در اوایل این ماه گذشت.

Author: admin