شینزو آبه ژاپن در روز بازگشت به نخست وزیر طولانی ترین خدمت در بیمارستان ، به بیمارستان بازگشت

شینزو آبه ژاپن در روز بازگشت به نخست وزیر طولانی ترین خدمت در بیمارستان ، به بیمارستان بازگشت

Tainynews به گزارش سی ان ان ، نخست وزیر ژاپن ، شینزو آبه ، روز دوشنبه در روزی که وی به عنوان طولانی ترین رئیس دولت در این کشور بر حسب روزهای متوالی در سمت ریاست جمهوری ، به بیمارستان بازگشت.

آبه ، رهبر سومین اقتصاد بزرگ جهان ، هم اکنون 2،799 روز متوالی به عنوان نخست وزیر خدمت کرده است – از رکورد قبلی تعیین شده توسط عموی بزرگش ، نخست وزیر ایزاکوو ساتو ، که در سال 1972 کناره گیری کرد.

نخست وزیر پس از ترک دوشنبه از بیمارستان ، اظهارات کوتاهی به خبرنگاران کرد. او نگفت که چه چیزی او را آزار می دهد ، اما از “کسانی که حتی در مواقع بسیار دشوار از من حمایت کرده اند ، حمایت کردند.”

وی ادامه داد: “امروز درمورد آزمون هفته گذشته اطلاعات بیشتری کسب کردم و تست دیگری هم گرفتم. ضمن دیدن سلامتی ، می خواهم در کارهایم بهترین تلاش را انجام دهم. موضوع مربوط به آزمایش اضافی (در آینده) را خواهم گفت. ، “او گفت ، بدون آنكه مشخص كند كه او واقعاً چه امتحانی را انجام داده است.

آبه از کولیت رنج می برد ، یک بیماری التهابی روده غیرقابل درمان است ، که وی را مجبور به استعفا در اولین مقام خود به عنوان رهبر این کشور از سال 2006 تا 2007 کرد. وی دوباره در سال 2012 به نخست وزیر رسید و سرانجام یک درب گردان رهبران ژاپن را بست.

یوشیحید سوگا ، دبیر کل کابینه گفت که این دیدار روز دوشنبه پیگیری یک بررسی در هفته گذشته بود و تاکنون “هیچ تغییر قابل توجهی” از آبه ندیده است.

دقیقاً مشخص نیست نگرانی های بهداشتی آبه چقدر جدی است ، اما بسیاری از افراد در حلقه درونی وی گفتند که دارو وضعیت او را کنترل می کند. به عنوان رهبر ، وی احیای اقتصاد راکد کشور را به خود اختصاص داده است ، اگرچه موضوعات اصلی مانند بدهی عظیم دولت و افزایش جمعیت در حال افزایش است.

اما هفته گذشته اولین بار بود که سلامتی آبه سالها به نقطه بحث در سیاست ژاپن تبدیل شد. وی در حال حاضر به دلیل برخورد با شیوع تاج ویروس در کشور با انتقاداتی روبرو است و شاهد کاهش حمایت در بین رای دهندگان بوده است و به گمانه زنی ها افزود که می تواند پس از رسیدن به نقطه عطف روز دوشنبه استعفا دهد.

هفته گذشته آبه بیش از شش ساعت را در بیمارستان توکیو گذراند و منبعی با روابط نزدیک نخست وزیر آن را “بیماری روده مداوم” توصیف کرد. این فرد به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد زیرا این شخص مجاز نبود به طور رسمی درباره سلامتی آبه صحبت کند. سی ان ان برای اظهار نظر به دفتر نخست وزیر رسیده است.

Author: admin