قزاقستان برای انجام اصلاحات بهداشت و درمان

قزاقستان برای انجام اصلاحات بهداشت و درمان

عکس: سرویس مطبوعاتی رئیس جمهور قزاقستان

Tainynews – رئیس جمهور كاسیم-جمارت توكایف گفت كه قزاقستان باید از همهگیری كروناویروس درس بگیرد و سپس اصلاحات بخش مراقبت های بهداشتی را انجام دهد.

ما اکنون کار وزارت بهداشت را مرور خواهیم کرد. اصلاحات مربوطه انجام خواهد شد. به ویژه ، اختیارات رئیس بازرس بهداشتی افزایش خواهد یافت ، “رئیس جمهور توكایف در بازدید از بیمارستان بیماری های عفونی مدولار برای 200 تخت ، كه به مدت 2 هفته ساخته شد ، گفت.

“هر بحران درسهایی را که باید آموخت ، به همراه می آورد. اکنون ما از بحران و بیماری همه گیر درس می گیریم. در واقع ، به دلایل مختلف توجه چندانی به توسعه و نگهداری صحیح از خدمات اپیدمیولوژیکی در طی چند سال گذشته نشده است. “

توكایف یادآور شد كه قزاقستان از نخستین كشورهای منطقه CIS بود كه قرنطینه را اعلام كرد. وی گفت: “من می فهمم که قرنطینه برای همه شهروندان مناسب نیست ، اما راه دیگری برای این کار وجود ندارد. به هر طریقی ، ما این قرنطینه را تا پایان ماه جاری حفظ خواهیم کرد و تصمیم خواهیم گرفت که بعد از آن چه کنیم. “

وضعیت اضطراری و قرنطینه از اواسط ماه مارس در قزاقستان عملی می شود. آنها تا 30 آوریل تمدید شدند. بخشی از شرکت ها این هفته کار خود را در نور سلطان و آلماتی از سر گرفتند.

Author: admin

پاسخی بگذارید