مطالعه جدید نشان می دهد ، COVID میلیون ها کودک بیشتر را به فقر وادار می کند

Tainynews – در سطح جهانی ، بر اساس یک یادداشت فنی در مورد تأثیر COVID-19 بر فقر کودکان ، صادر شده در روز پنجشنبه توسط سازمان ملل ، تعداد کودکان در فقر تقریباً 1.2 میلیارد نفر افزایش یافته است – 15 درصد افزایش از ابتلا به همه گیری در اوایل سال جاری. صندوق کودکان (یونیسف) و سازمان غیردولتی نجات کودکان.

اگرچه این تجزیه و تحلیل تصویر وخیمی را ارائه می دهد ، یونیسف هشدار می دهد که وضعیت در ماه های آینده بدتر خواهد شد.

هنریتا فور ، مدیر اجرایی یونیسف ، گفت: “COVID-19 و اقدامات قفل شده برای جلوگیری از شیوع آن میلیون ها کودک را بیشتر در فقر سوق داده است.”

وی گفت: “خانواده هایی که در قله فقر هستند ، به عقب رانده شده اند ، در حالی که دیگر خانواده ها سطح محرومیتی را تجربه کرده اند که قبلاً هرگز ندیده اند. نگران کننده ترین ، ما به پایان این بحران نزدیکتر از پایان آن هستیم. “

این مطالعه – براساس داده های مربوط به دسترسی به آموزش و پرورش ، مراقبت های بهداشتی ، مسکن ، تغذیه ، بهداشت و آب از بیش از 70 کشور – همچنین نشان می دهد که حدود 45 درصد از کودکان حداقل “یکی از نیازهای اساسی در این کشورها” به شدت محروم شده اند. کشورها قبل از همه گیری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.

این گزارش خاطر نشان می کند که فقر کودکان بسیار بیشتر از ارزش پولی است و اگرچه معیارهای فقر پولی از جمله درآمد خانوار مهم است ، اما آنها فقط نمای جزئی از وضعیت کودکان فقیر را ارائه می دهند.

برای درک میزان کامل فقر کودک ، تمام محرومیت های بالقوه ، چند بعدی ، باید مستقیماً مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند ، این مطالعه نیاز به حمایت اجتماعی ، سیاست های مالی فراگیر ، سرمایه گذاری در خدمات اجتماعی و مداخلات اشتغال و بازار کار برای حمایت از خانواده ها و جلوگیری از ویرانی بیشتر

اینگر آشینگ ، مدیر عامل شرکت Save the Children ، گفت: “این همه گیری در حال حاضر باعث بزرگترین وضعیت اضطراری آموزش جهانی در طول تاریخ شده است ، و افزایش فقر برای آسیب پذیرترین کودکان و خانواده های آنها جبران خسارت را بسیار سخت خواهد کرد.”

“کودکانی که تحصیلات خود را از دست می دهند به احتمال زیاد مجبور به کار کودکان یا ازدواج زودرس می شوند و سالها در چرخه فقر گرفتار می شوند. ما نمی توانیم اجازه دهیم که یک نسل کامل از کودکان قربانی این بیماری همه گیر شوند. دولت های ملی و جامعه بین المللی باید برای تسکین این ضربه قدم بردارند. “

این مطالعه همچنین نشان می دهد که نه تنها کودکان بیش از گذشته فقر را تجربه می کنند ، بلکه فقیرترین کودکان نیز فقیرتر می شوند. برخی از کودکان ممکن است از یک یا چند محرومیت رنج ببرند و برخی دیگر نیز به هیچ وجه دچار این محرومیت ها نشوند ، بنابراین می توان از میانگین تعداد محرومیت هایی که برای هر کودک متحمل شده است برای ارزیابی میزان فقیر بودن کودکان استفاده کرد.

قبل از همه گیری ، میانگین تعداد محرومیت های شدید برای هر کودک حدود 0.7 بود. برآورد می شود که اکنون 15 درصد افزایش یافته و به حدود 0.85 رسیده است.

خانم فور تأکید کرد ، با وجود این زمینه ، دولت ها باید بیشترین حاشیه نشینی را برای کودکان و خانواده های آنها در اولویت قرار دهند و خواستار گسترش سریع سیستم های حمایت اجتماعی از جمله انتقال پول و مزایای کودک ، فرصت های یادگیری از راه دور ، خدمات بهداشتی و تغذیه مدارس هستند.

“انجام این سرمایه گذاری های مهم اکنون می تواند به کشورها کمک کند تا خود را برای شوک های آینده آماده کنند.”

Author: admin