تبادل تیراندازی با قاچاقچیان سیگار در مرز ترکمنستان و ازبکستان اتفاق افتاد

Tainynews – در شب 17 سپتامبر سال 2020 ، یک حمله مشترک توسط اعضای دفتر وزارت امنیت ملی ، دادستانی عمومی ، پلیس و دفتر نگهبان مرزی Lebap ولایت ترکمنستان در مرز ایالتی بین Farap etrap ترکمنستان و Alat انجام شد منطقه ازبکستان.

روزنامه وقایع نگاری ترکمنستان با استناد به منابع گزارش داد که مقامات افرادی را که در یک قایق ردیف بار حمل می کردند در کانال آمو-بخار مشاهده کردند. عرض کانال در این نقطه از مرز حدود 80 متر است. گشت مرزبان با هشدار به هوا شلیک کرد. افراد ناشناس ادعا می کنند که از یک اسلحه تفنگ ساچمه ای به سمت ترکمنستان شلیک کرده اند. شخصی که در قایق در وسط کانال بود ، به آب پرید و به سمت طرف ازبک شنا کرد.

از هر دو طرف چند گلوله شلیک شد. در نتیجه این حادثه ، هیچ کس آسیب ندید. این دو فرد با 50 جعبه سیگار روسی در طرف ترکمنستان بازداشت شدند. قایق با تقریباً 20 صندوق به بانک ازبک کانال منتقل شد.

اتباع ترکمنی بازداشت شده به دفتر ولایت وزارت امنیت ملی در ترکمن آباد منتقل شدند. در جریان تحقیقات مقدماتی مشخص شد که بازداشت شدگان به قاچاق دخانیات مشغول بودند اما این اولین عملیات آنها نبود. به طور کلی ، یک دسته 150 جعبه ای قرار بود به ترکمنستان حمل شود.

پرونده توسط دادستانی عمومی رسیدگی می شود. افسران تحقیق در تلاشند تا تعیین کنند که این سیگارها به کجا تحویل داده شده و در چه خرده فروشی هایی فروخته شده اند. از امروز ، اتهامات مربوط به قاچاق کالا و مقاومت مسلحانه علیه عاملان این امر مطرح شده است.

در همین حال ، خبرنگاران “تواریخ ترکمنستان” از کمبود سیگار در عشق آباد گزارش می دهند. فروش قانونی سیگار فقط در فروشگاه های دولتی مجاز است. با این حال ، طی دو ماه گذشته مشتریان این فرصت را داشته اند که سیگار را فقط در زیر مغازه های فروشگاه های خصوصی خریداری کنند.

آن سیگارهایی که قبلاً در فروشگاه های دولتی فروخته شده اند (ارزان ترین و پایین ترین کیفیت را دارند) با قیمت 30 منات در هر بسته (8،5 دلار با استفاده از نرخ رسمی یا 1،3 دلار با نرخ “بازار سیاه”) ، با قیمت 100-110 منات (28،5-31،4 دلار / 4،3-4،7 دلار) در فروشگاه های خصوصی موجود است ، در حالی که یک سیگار را می توان با 5-6 منات خریداری کرد.

قیمت سیگارهای مارک های دیگر ، به عنوان مثال ، Esse یا Kent ، به 300 منات (86 دلار / 12،8 دلار) در هر بسته یا 15 منات (4،3 دلار / 0،65 دلار) در هر قطعه رسیده است.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، سیگارها از طریق جمعیت هلال احمر که توسط خواهر رئیس جمهور گلنابات دولوتوا هدایت می شود ، به فروشگاه ها عرضه می شوند. انبارهای انجمن پر از جعبه سیگار است.

مدیران فروشگاه های دولتی سیگار را به فروشندگان خصوصی می فروختند ، اما آنها نمی توانستند با استفاده از این طرح کل سیگار را بفروشند و سیگارها ، اگرچه در مقدار محدود ، هنوز با قیمت های تعیین شده دولتی فروخته می شدند. در این میان ، به گفته صاحبان مغازه ها ، انبارهای آنها خالی است و سیگارها در مغازه های خصوصی دور می زنند و مغازه های خرده فروشی دولتی را دور می زنند.

Author: admin