USAID پروژه 19 میلیون دلاری در زمینه ارتقا مهارت های ریاضی کودکان در قرقیزستان ارائه می کند

USAID پروژه 19 میلیون دلاری در زمینه ارتقا مهارت های ریاضی کودکان در قرقیزستان ارائه می کند

Tainynews – USAID پروژه جدید خود را ارائه داد – اوکو کرمت! – در مراسم تحویل کتاب امروز به مدارس و کتابخانه های قرقیزستان. این پروژه با همکاری وزارت آموزش و پرورش و قرقیزستان اجرا می شود.

این ابتکار پنج ساله جدید علاوه بر مهارت خواندن ، در بهبود مهارت های ریاضی کودکان نیز متمرکز خواهد بود. بودجه کل این پروژه تقریبا 19 میلیون دلار است.

“اوکوو کرمت! در بیش از 1600 مدرسه در سراسر جمهوری قرقیزستان کار خواهد کرد و ما در توسعه حرفه ای بیش از 18000 معلم و سایر مربیان سرمایه گذاری خواهیم کرد. ما انتظار داریم که بیش از 300،000 دانشجو از این پروژه بهره مند شوند. “

“این هدف ایالات متحده است که یک کتاب در دست هر کودک قرقیز ببیند ، و ما برای تحقق این امر از نزدیک با دولت قرقیز همکاری می کنیم.”

زیر Okuu Keremet! پروژه ، USAID از ایجاد حدود 1500 عنوان کتاب جدید حمایت خواهد کرد. USAID قصد دارد بیش از یک میلیون نسخه از این کتاب ها و سایر مواد آموزشی تکمیلی را برای مدارس سراسر کشور طی پنج سال آینده تحویل دهد.

مارات اوسنالیف گفت: “ما امیدواریم که با پیشرفت این پروژه ، کتابها و مطالب جدیدی در اختیار مدارس قرار گیرد که نه تنها مهارت خواندن کودکان را بهبود می بخشد ، بلکه مهارت های ریاضی آنها را نیز تقویت می کند.”

پروژه جدید بخشی از همکاری مداوم بین USAID و وزارت آموزش و پرورش برای بهبود آموزش مقدماتی در جمهوری قرقیزستان است.

Author: admin