سگهایی که برای بو کشیدن ویروس کرونا آموزش دیده اند در فرودگاه هلسینکی مستقر می شوند

سگهایی که برای بو کشیدن ویروس کرونا آموزش دیده اند در فرودگاه هلسینکی مستقر می شوند

ANTTI AIMO-KOIVISTO | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ سگهای موادی ویروس کرونا به نام Kössi (L) و Miina با مربی Susanna Paavilainen در فرودگاه هلسینکی در Vantaa ، فنلاند نوازش می کنند

Tainynews – CNBC گزارش داد ، سگهایی که برای شناسایی ویروس کرونا آموزش دیده اند ، این هفته در یک پروژه آزمایشی در فرودگاه هلسینکی کار خود را آغاز کرده اند ، با این امید که بینی های حساس آنها بتواند روند شناسایی ناقلین بالقوه ویروس را تسریع کند.

مدیر فرودگاه هلسینکی-وانتاای فنلاند ، که توسط Finavia اداره می شود ، گفت که این یکی از اولین فرودگاه هایی است که پروژه آزمایشی را انجام داده است که شاهد تعدادی سگ آموزش دیده برای بو کردن Covid-19 مستقر در فرودگاه ، همراه با روش های آزمایش استاندارد است .

“ما از پیشگامان هستیم. تا آنجا که می دانیم هیچ فرودگاه دیگری تلاش نکرده است از تشخیص عطر سگها در مقیاس وسیع علیه Covid-19 استفاده کند. ما از ابتکار عمل شهر وانتا خوشحالیم. این ممکن است یک گام اضافی به جلو در راه شکست دادن Covid-19 باشد. “

چندین مطالعه انجام شده است که نشان می دهد سگ ها تقریباً با دقت 100٪ قادر به بوییدن ویروس هستند و حتی می توانند ویروس را قبل از بروز علائم تشخیص دهند. آزمایشات مقدماتی انجام شده توسط یک گروه تحقیقاتی در دانشکده دامپزشکی دانشگاه هلسینکی در ماه مه نشان داد که سگ های بویایی آموزش دیده ممکن است “حتی از آزمایش های Covid-19 فعلی که مبتنی بر تکنیک های مولکولی هستند ، عملکرد بهتری داشته باشند.”

سپس در ماه جولای ، دانشگاه دامپزشکی هانوفر ، دانشکده پزشکی هانوفر و نیروهای مسلح آلمان مطالعه ای را انجام دادند که در آن دریافتند ، در صورت آموزش صحیح ، سگ ها می توانند بین نمونه های بزاق انسان آلوده به SARS-CoV-2 و نمونه های غیر آلوده با درصد موفقیت در کل 94٪.

سگهایی که در برنامه آزمایشی فرودگاه هلسینکی استفاده می شوند با کسی که در فرودگاه آزمایش می شود تماس مستقیم ندارند و آزمایشات داوطلبانه است. فیناویا خاطرنشان کرد: هر کسی که آزمایش می کند پوست خود را با یک دستمال تمیز می کشد و آن را در یک فنجان می اندازد ، سپس آن را به سگ می دهد ، و افزود که “این همچنین از محافظ سگ در برابر عفونت محافظت می کند.”

تمام آزمایشات به صورت ناشناس انجام می شود و در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش ، به مسافران یا پرسنل فرودگاه توصیه می شود برای اطمینان از صحیح بودن نتیجه ، آزمایش منظم ویروس کرونا را انجام دهند.

سگهای Covid-19 که در پروژه آزمایشی فرودگاه هلسینکی مستقر می شوند ، توسط سازمانی به نام Wise Nose که در زمینه تشخیص بویایی تخصص دارد ، همراه با آنا هیلم-بیورکمن ، استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه هلسینکی ، آموزش دیده اند.

Author: admin