ADB وام 200 میلیون دلاری را برای بهبود بخش برق در ازبکستان تصویب کرد

ADB وام 200 میلیون دلاری را برای بهبود بخش برق در ازبکستان تصویب کرد

Tainynews – بانک توسعه آسیا (ADB) اعلام کرد که برای تقویت بخش برق ازبکستان از طریق بهبود پایداری مالی و اطمینان از سرمایه گذاری کافی در زیرساخت های مهم ، 200 میلیون دلار وام مبتنی بر سیاست تصویب کرده است.

برنامه اصلاح بخش انرژی پشتیبانی بودجه و اقدامات سیاستی هدفمند را با هدف بازسازی بخش برق برای ایجاد رقابت و ایجاد فضای مناسب برای سرمایه گذاری خصوصی فراهم می کند. این برنامه همچنین نظارت بخشی را برای اطمینان از رقابت عادلانه و شفاف و حمایت از مصرف کننده ساده می کند.

سونگ داک کیم ، متخصص انرژی ADB ، گفت: “تامین برق قابل اطمینان و مقرون به صرفه برای رشد اقتصادی و توسعه اقتصادی – اقتصادی ضروری است. “این وام مبتنی بر سیاست به عنوان اولین نوع در بخش انرژی ازبکستان برای حمایت از اصلاحات پیچیده و تعمیق سرمایه گذاری خصوصی بسیار مهم خواهد بود. این برنامه با تشویق به مشارکت بخش خصوصی ، از اهداف نهایی دولت در ایجاد اشتغال و بهبود کیفیت زندگی حمایت خواهد کرد. انتقال انرژی پاک در مرکز اصلاحات برای سرعت بخشیدن به توسعه زیرساخت های انرژی مدرن و قابل اعتماد است که انتشار گازهای گلخانه ای را به زوال ساختاری تبدیل می کند. “

در حالی که ازبکستان کاملاً الکتریکی است ، به دلیل تنگناهای انتقال و پیر شدن دارایی های تولید و توزیع انرژی ، کیفیت خدمات پایین و غیر قابل اعتماد است. بخش برق همچنین بخاطر ضعف عملکرد مالی خود در تأمین بودجه سرمایه گذاری های جدید تلاش کرده است.

دولت اقدامات ساختاری و سیاستی را برای بهبود نظارت در بخش برق و پایداری مالی آغاز کرده است. همچنین با ارتقا standards استانداردهای نظارتی و اتخاذ برنامه بهبود کارایی گرمایش منطقه ای ، به سمت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در زنجیره تأمین برق و بهبود بهره وری انرژی پیش رفته است.

برنامه ADB با هدف افزایش مشارکت بخش خصوصی در تولید برق به حداقل 15٪ از نظر ظرفیت و بهبود جمع آوری درآمد به 99٪ تا سال 2023 از این اصلاحات پشتیبانی می کند. این اقدامات به راه اندازی مجدد اقتصاد و ایجاد فرصت های شغلی جدید در کشور کمک می کند. از بیماری ویروسی کرونا (COVID-19) همه گیر بهبود می یابد.

این برنامه به طور مشترک با Agence Française de Developpement تهیه شده است که از طریق وام 150 میلیون یورویی (حدود 169 میلیون دلار) کمک مالی می کند. این برنامه همچنین از هماهنگی نزدیک شرکای توسعه و پشتیبانی مساعدت فنی هماهنگ از ADB ، بانک اروپایی بازسازی و توسعه و بانک بهره مند است.

Author: admin