بانک جهانی بسته بودجه 95 میلیون دلاری را برای حمایت از پاسخ ازبکستان به تأثیرات COVID-19 بهبود می بخشد

بانک بسته بودجه 95 میلیون دلاری را برای حمایت از پاسخ ازبکستان به تأثیرات COVID-19 بهبود می بخشد

Tainynews – بانک جهانی برای حمایت از پاسخ فوری ازبکستان به تأثیرات COVID-19 بر سلامت و رفاه شهروندان خود ، یک بسته بودجه 95 میلیون دلاری را تصویب کرد.

بانک جهانی گفت ، این بودجه برای تقویت سیستم های پزشکی نجات دهنده زندگی و همچنین تأمین کمک درآمدی برای افراد فقیر و آسیب پذیر آسیب دیده از پیامدهای اقتصادی این بیماری استفاده خواهد شد.

هیدکی موری ، مدیر کشور بانک جهانی برای ازبکستان ، گفت: “این کمک بخشی از بسته هایی است که توسط یک ائتلاف شرکای توسعه برای کمک به محافظت از مردم ازبکستان در برابر تهدیدات COVID-19 ساخته شده است.” “دولت ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، سایر آژانس های سازمان ملل ، مؤسسات مالی بین المللی از جمله گروه بانک جهانی ، آژانس های کمک های دو جانبه و سازمان های غیر دولتی مانند Médecins Sans Frontières (MSF) ، همه در کنار یکدیگر ایستاده اند تا از کشور حمایت کنند. این زمان دشوار. “

حدود 38 میلیون دلار برای تقویت ظرفیت نظام سلامت ملی در مناطقی مانند نظارت بر بیماری ، آزمایش ، تجهیزات و امکانات برای معالجه بیماران مریض از جمله دستگاه های تهویه مطبوع و بخش مراقبت های ویژه استفاده می شود. 57 میلیون دلار باقیمانده به دولت کمک می کند تا برنامه کمک هزینه های کم درآمد خانواده را گسترش دهد و مزایای بیکاری یک طرفه را فراهم کند.

“من می خواهم از پزشکان ، پرستاران و همه کسانی که در خط مقدم نبرد ازبکستان در برابر همه گیری COVID-19 قرار دارند قدردانی و تشکر کنم. آنها برای نجات جان دیگران ، جان خود را در معرض خطر قرار می دهند. برای کمک به آنها در انجام کار خود ، اجازه دهید همه ما به تمرین بهداشت شخصی ، مسافت اجتماعی و ماندن در خانه در دوران قرنطینه ادامه دهیم. “

Author: admin

پاسخی بگذارید