تجمع اوش: رئیس شورای شهر اوش ، جپار اورمونوف توسط جمعیت مورد ضرب و شتم LIVE

Tainynews – مردم در تاریخ 6 اکتبر به میدان مرکزی شهر اوش می روند.

13:10

برخی از معترضین ملیس میرزاکماتوف را برای شهردار اوش پیشنهاد می کنند. گفته می شود که او به زودی از قزاقستان به اوش می آید.

12:50

جپار اورمونوف ، رئیس شورای شهر اوش ، که از حزب مکنیم قرقیزستان به عنوان نماینده پارلمان شرکت می کند ، تصمیم گرفت که به معترضان بیاید. برخی از شرکت کنندگان به او حمله کردند. مردم اورمونوف سعی کردند او را از میان جمعیت دور کنند اما مردم شروع به پرتاب سنگ به سمت او و تعقیب او کردند. در نتیجه ، اورمونف مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

11:45

چهره عمومی Tologon Keldibaev سخنرانی کرد. وی دولت فعلی را مقصر آنچه اکنون اتفاق می افتد دانست. وی برای آوردن جوانان به رهبری صحبت کرد تا وضعیت کشور کاملا تغییر کند. وی تهدید کرد که برای انتخابات گذشته افراد زیادی مجازات خواهند شد ، از جمله روسای م ofسسات آموزش عالی.

11:30

برخی از معترضین خواستار تعیین سادیر جپاروف به عنوان رهبر کشور و معرفی ملیس میرزاکماتوف به عنوان رهبر منطقه اوش شدند.

11:15

در همین حال ، اعضای شورای شهر اوش برای یک جلسه فوق العاده جمع شدند. بر اساس برخی گزارش ها ، برکناری شهردار و انتصاب رهبری جدید از موضوعات اصلی در دستور کار است.

11:05

گروهی از شهروندان گفتند که آنها برای حمایت از رئیس جمهور فعلی سورونبائی جینبکوف نیامده اند ، اما برای وحدت کل کشور در آنجا هستند.

10:45

رئیس فدراسیون کاراته در اوش بکمیرزا ارگشوف در جمع مردم در حمایت از رئیس جمهور سورونبای جینبکوف سخنرانی کرد. او گفت که او را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کرد ، جمعیت او را تحسین کردند.

جمعیت با صدای بلند “قدرت به مردم” در قرقیزستان فریاد زدند.

10:29

پس از آنکه کسی فریاد زد “رئیس جمهور کتسین” ، درگیری بین طرفداران حزب اصلاحات و دیگر شرکت کنندگان در تجمع رخ داد. (“رئیس جمهور باید برود” در قرقیزستان).

09:55

Asylbek Jeenbekov ، نماینده مجلس ، در مورد وقایع جاری در کشور به رسانه ها نظر داد. وی “نیروهای خاص” را مقصر دانست که تلاش می کنند برنامه های خود را عملی کنند. وی خواستار عمل در چارچوب قوانین شد. “برخی نیروها برای پایان انتخابات آماده می شدند. ما باید طبق قانون زندگی کنیم و از ارگان هایی که مردم انتخاب کرده اند اطاعت کنیم. مردم با رای دادن رئیس جمهور را انتخاب می کنند. حدود 10-15 هزار نفری که به خیابان ها می آیند نباید مخالف اکثریت باشند. اقلیت باید از اکثریت اطاعت کنند “.

09:40

نماینده مجلس Asylbek Jeenbekov در جمع سخنرانی کرد.

وی گفت رئیس جمهور سورونبای جینبکوف به طور قانونی به قدرت رسید و راه به جایی نمی برد. وی گفت: “مردم باید متحد بمانند ، هماهنگی بین قومی باید حفظ شود. ما مجبور نیستیم کشور را به شمال و جنوب تقسیم کنیم. ما میراثی را که توسط نیاکانمان به جا مانده است و تقسیم کشور فقط به نفع دشمنان خارجی است.” .

09:20

حدود 400 نفر در میدان مرکزی جمع شدند. شرکت کنندگان ادعا می کنند که افراد بیشتری از مناطق می آیند.

شهردار Taalaibek Sarybashov با مردم دیدار کرد. وی گفت که مقامات علیه مردم نخواهند بود و خواستار وحدت شد. “من خواهان حفظ وحدت بین المللی ، صلح و آرامش هستم. من بعنوان شهردار شهر می خواهم از همه بخواهم که در چارچوب قانون عمل کنند. وظیفه من این است که برای مردم کار کنم ، به جایی نمی روم” شهردار گفت.

عصر پنجم اکتبر ، هزاران معترض برای اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی به میدان مرکزی بیشکک رفتند. درگیری بین پلیس ضد شورش و معترضان رخ داد. طبق گزارش وزارت بهداشت ، حدود 590 نفر زخمی و یک غیرنظامی کشته شده تا ساعت 8.00 صبح 6 اکتبر گزارش شده است.

در شب ، گروهی از افراد ناشناس کاخ سفید را به دست گرفتند. سیاستمداران زندانی ، از جمله رئیس جمهور سابق آلمازبک آتامبایف و نخست وزیر سابق ساپار ایساکوف ، آزاد شدند.

Author: admin