ارائه پناهندگی به رئیس جمهور Jeenbekov در دستور کار نیست – دبیر مطبوعاتی پوتین

ارائه پناهندگی به رئیس جمهور Jeenbekov در دستور کار نیست – دبیر مطبوعاتی پوتین

Tainynews دیمیتری پسکوف ، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور پوتین به نمایندگان رسانه ها گفت ، مسکو از تحولات اخیر در قرقیزستان ، جایی که اوضاع بیشتر شبیه هرج و مرج است ، نگران است.

پسکوف گفت: “این وضعیت ما را به شدت نگران کرده ، قرقیزستان شریک پیشرفته ما است.” وی یادآور شد که روسیه و قرقیزستان “در شرایط تعمیق ادغام” در چارچوب اتحادیه اقتصادی اوراسیا و CIS کار می کنند. وی افزود: “به همین دلیل آنچه در آنجا می گذرد برای ما بسیار مهم است.”

“وضعیت در آنجا بیشتر به آشفتگی و هرج و مرج شباهت دارد. در این مورد ما امیدواریم که تلاش های دبیر شورای امنیت و رئیس کمیته امنیت ملی دولت [Suvanaliev] به ثبات وضعیت کمک خواهد کرد “، پسکوف گفت.

پسکوف در پاسخ به این سال که آیا مسکو آمادگی ارائه پناهندگی به رهبر قرقیزستان در صورت خروج از کشور را دارد یا خیر ، گفت: “مسئله ارائه پناهندگی به رئیس جمهور سورونبای جینبکوف در روسیه در دستور کار نیست.”

پسکوف گفت که او اطلاعاتی مبنی بر اینکه جینبکوف احتمالاً در روسیه بماند ندارد.

دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور Tolgonai Stamalieva گفت رئیس جمهور پیشین Jeenbekov به کار خود در بیشکک ادامه می دهد. وی گفت که رئیس جمهور در حال گفتگو با نیروهای سیاسی است تا کشور را به چارچوب قانونی بازگرداند.

Author: admin