وزارت امور خارجه ترکمنستان با نمایندگان سازمان ملل ملاقات کرد

وزارت امور خارجه ترکمنستان با نمایندگان سازمان ملل ملاقات کرد

Tainynews – وزیر امور خارجه ترکمنستان R. R.Meredov جلسه ای را با نمایندگان سازمان ملل و آژانس های ساختاری آن در حال کار در ترکمنستان در 28 آوریل برگزار کرد.

در این جلسه موضوع اصلی گفتگوی تلفنی اخیر رئیس جمهور ترکمنستان گوربانگولی بردی محمودوف و دبیرکل آنتونیو گوترس دبیرکل سازمان ملل مورد توجه قرار گرفت.

همانطور که رئیس آژانس سیاسی خارجی اشاره کرده است ، رئیس جمهور ترکمنستان و دبیر کل سازمان ملل متحد مجدداً از سطح بالایی از همکاری یاد کردند و همچنین در مورد موضوعات فوری دستور کار بین المللی ، به ویژه اوضاع اقتصادی و اجتماعی در جهان بحث کردند. به همه گیر کروناویروس. در همین راستا ، طرفین با تقویت تلاش های مشترک ، فرصت های کمال همکاری را در نظر گرفتند. بنابراین ، طرف ترکمنستان آماده ارائه تجربیات و فرصت های خود برای حل مشکلات است و یک طرح ملی را تحت نظارت سازمان ملل در دست طراحی دارد.

نمایندگان سازمان های بین المللی اقدامات دولت ترکمنستان و همچنین باز بودن کشور و تعهد این کشور برای ایجاد سازوکارهای بین المللی در زمینه مراقبت های بهداشتی ، امنیت غذایی و حمل و نقل را بسیار ارزیابی کردند. گفته شد که این مکالمه تلفنی به عنوان اثبات روشن دوستی ، اعتماد و تفاهم متقابل بین ترکمنستان و سازمان ملل است.

Author: admin

پاسخی بگذارید