اعتراض به کاریکاتورهای محمد در جلال آباد

اعتراض به کاریکاتورهای محمد در جلال آباد

Tainynews – تورموش گزارش داد ، این اقدام در اعتراض به کاریکاتورهای محمد و اظهارات امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه در شهر جلال آباد برگزار شد.

امروز حدود 20 نفر در خارج از تئاتر در جلال آباد تجمع کردند. آنها گفتند کسانی که اسلام را مسخره می کنند باید پاسخگو باشند. زنان و افراد زیر سن قانونی در میان معترضین دیده می شدند که پوسترهایی را در دست داشتند که می نوشتند من اسلام را دوست دارم.

موناربک ساماربکوف ، یکی از معترضین ، گفت که او از تاش کومیر آمده است. “معلمی در فرانسه کشته شد ، وی کاریکاتورهای محمد را به دانش آموزان نشان داد. ما این قتل وحشتناک را تأیید نمی کنیم ، این اشتباه است. اما ما به کاریکاتورهای پیامبر اعتراض داریم. ما همچنین از اظهارات امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه عصبانی هستیم که برای همه جهان اسلام توهین آمیز است. ما فارغ از منشا origin قومی و محل زندگی در اینجا جمع شدیم. “

رئیس جمهور ماکرون از طرحی برای دفاع از ارزشهای سکولار فرانسه در برابر آنچه “رادیکالیسم اسلامگرا” نامید ، رونمایی کرد و گفت این دین در سراسر جهان “در بحران” است و باعث واکنش فعالان مسلمان شد. وقتی پس از قتل ساموئل پاتی ، از كاریكاتورهای محمد توسط شارلی ابدو دفاع كرد ، ماكرون با واكنش بیشتری روبرو شد.

Author: admin