دانشمندی که واکسن BioNTech / Pfizer را پشت سر می گذارد می گوید این می تواند به بیماری همه گیر پایان دهد

دانشمندی که واکسن BioNTech / Pfizer را پشت سر می گذارد می گوید این می تواند به بیماری همه گیر پایان دهد

Tainynews – دانشمندی که اولین واکسن Covid-19 را برای پاک کردن آزمایشات بالینی میان دوره ای اعلام کرده است ، می گوید اطمینان دارد که محصولش می تواند به همه گیری که جهان را در سال 2020 به گروگان گرفته است پایان دهد.

شرکت آلمانی BioNTech و غول دارویی ایالات متحده Pfizer روز دوشنبه با انتشار بیانیه مطبوعاتی اعلام کردند که کاندیدای واکسن مشترک آنها انتظارات را در آزمایش های مهم مرحله 3 بهتر از انتظارات انجام داده است ، که 90٪ در جلوگیری از بیماری م effectiveثر است.

با این وجود ، نبود مجموعه داده های کامل از آزمایش های در حال انجام ، این سوال را که آیا واکسن برای مبتلایان به عفونت بدون علامت نیز م effectiveثر است ، بی پاسخ گذاشته است.

اوگور شاهین ، مدیر اجرایی BioNTech در اولین مصاحبه خود با یک روزنامه انگلیسی ، به گاردین گفت که خوش بین است. شاهین در تماس با زوم از خانه خود در ماینتس گفت: “اگر این سوال وجود داشته باشد كه آیا می توانیم این واكسن را متوقف كنیم ، پاسخ من این است: بله ، زیرا من معتقدم كه حتی محافظت در برابر عفونت های علامتی نیز تأثیر چشمگیری خواهد داشت.” .

دانشمند گفت ، تا زمان آشکار شدن نتایج آزمایش روز دوشنبه ، وی مطمئن نبود که آیا واکسن وی واکنش کافی از سیستم ایمنی بدن انسان را تحریک می کند یا خیر. وی گفت: “این احتمال وجود دارد که ویروس واقعاً مورد هدف واکسن قرار نگیرد ، به سلول ها راه پیدا کند و همچنان مردم را بیمار کند. اکنون می دانیم که واکسن ها می توانند این ویروس را شکست دهند. “

Author: admin