بانک جهانی برای توسعه اوایل کودکی در تاجیکستان سرمایه گذاری می کند

بانک جهانی برای توسعه اوایل کودکی در تاجیکستان سرمایه گذاری می کند

Tainynews – هیئت مدیره اجرایی بانک جهانی کمک های مالی را برای توسعه اوایل کودکی برای ساخت پروژه سرمایه انسانی تاجیکستان تأمین کرد ، که از تلاش تاجیکستان برای بهبود نتایج تغذیه ، سلامتی و تحصیلات کودکان خردسال حمایت می کند.

این پروژه بر افزایش کیفیت و در دسترس بودن خدمات کلیدی برای کودکان از بدو تولد تا 6 سالگی متمرکز است. بانک جهانی گفت ، بودجه این پروژه از طرف انجمن بین المللی توسعه (70 میلیون دلار) و صندوق تأمین اعتبار جهانی تأمین اعتبار (3 میلیون دلار) تأمین می شود.

توسعه اوایل کودکی برای ساخت پروژه سرمایه انسانی تاجیکستان ، مناطقی را با کمترین میزان ثبت نام در پیش دبستانی ها و نرخ بالای تولد در اولویت های خود قرار خواهد داد. در این پروژه راه حل های جدید و مقرون به صرفه ای برای گسترش پوشش کودکان خردسال با آموزش پیش دبستانی ارائه خواهد شد. این مرکز به مراکز بهداشتی و درمانی برای نظارت بر رشد و پیشرفت کودکان امکان می دهد تا بتوانند به موقع آنها را اصلاح کنند.

تاجیکستان جوانترین و سریعترین جمعیت در حال رشد در اروپا و منطقه آسیای میانه را دارد. از هر پنج نفر یک نفر زیر شش سال سن دارند و هر سال حدود 250،000 کودک متولد می شوند. با این حال ، میزان ثبت نام در پیش دبستانی تاجیکستان برای کودکان 3-6 ساله حدود 12 درصد است – کمترین میزان در اروپا و آسیای میانه است. کمتر از نیمی از کودکان بسیار خردسال ، فعالیتهای تحریکی کافی را در خانه انجام می دهند ، که برای رشد سالم آنها بسیار مهم است.

این پروژه از تاجیکستان در زمینه سرمایه گذاری های اساسی در کودکان پشتیبانی می کند ، زیرا همانطور که توسط تحقیقات نشان داده شده است ، کودکانی که در برنامه های ECD با کیفیت شرکت می کنند ، هنگام شروع مدرسه ، آمادگی بیشتری برای یادگیری دارند. آنها احتمالاً بیشتر از بزرگسالان درآمد بیشتری کسب می کنند و احتمال وقوع جرم و جنایت نیز کمتر است. سالهای ابتدایی زندگی ، دریچه ای از فرصتها برای ایجاد بنیان محکمی برای بزرگسالی و آماده سازی بهتر مردم برای رقابت در یک دیجیتالی به سرعت در حال تغییر در آینده است.

Author: admin