هند و قزاقستان در صدد امضای توافقنامه دفاعی هستند

Tainynews – فارغ از بیماری همه گیر ویروس کرونا که عملکرد اساسی جهان را تحت الشعاع قرار داده است ، سال 2020 بسیار عجیب بوده است ، به ویژه به دلیل جنگ رو به رشد چین که با سیاست توسعه طلبانه آنها منعکس می شود و آنها را به عقب باز می گرداند. .

به آرامی و به طور پیوسته ، مهر و موم پکن بر سرزمین هایی مانند تایوان ، لاداخ شرقی و منطقه بسیار مورد مناقشه دریای چین جنوبی باعث شده است که این کشورها متحمل سنگینی ملت ها مانند ایالات متحده ، هند ، استرالیا و تایوان و بسیاری دیگر شوند.

در یک سکته مغزی دیگر ، نارندرا مودی ، نخست وزیر هند ، کارت پستال خود را در تقویت همکاری دفاعی هند با قزاقستان همسایه چین ، از زیر بینی خود بازی کرد.

پکن ، که دارای یک مرز 1780 کیلومتری مرز با بزرگترین کشور آسیای میانه است ، به دلیل گسترش سریع تجارت و مشارکت در توسعه اقتصادی ، به ویژه در مهار نفت قزاقستان ، گاز طبیعی ، از روابط رونق با نور-سلطان برخوردار بوده است. مواد معدنی و سایر منابع عمده انرژی.

با این حال ، دهلی نو همان کاری را که چین با همسایه پاکستان در آغاز فصل جدیدی در همکاری دفاعی خود با قزاقستان انجام داده است ، که شامل هر دو کشور در تولید مشترک کالاهای دفاعی است ، از نظر استراتژیک تکرار کرده است.

به گفته وزارت دفاع هند – “شرکت های هندی در حال مذاکره با صنایع دفاعی قزاقستان برای تولید مشترک و توسعه مشترک در تولید دفاع هستند.” “هند و قزاقستان به دنبال کشف فرصتهایی هستند که راه حلهای برنده ای برای صنایع هر دو طرف فراهم می کنند.”

اخیراً نمایشگاه همکاری دفاعی دو روزه هند و قزاقستان در قالب مجازی برگزار شد. این نمایشگاه به طور مشترک توسط فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع هند (FICCI) و وزارت دفاع هند برگزار شد. چندین شرکت هندی در حال مذاکره با صنایع دفاعی قزاقستان برای تولید مشترک و توسعه مشترک هستند.

طبق داده های صادراتی هند ، صادرات تجهیزات نظامی هند در سال جاری پنج برابر افزایش یافته است. برای مدت طولانی هند با داشتن یکی از بزرگترین واردکنندگان خالص تجهیزات دفاعی در حاشیه باقی مانده است ، با این حال ، در چند سال اخیر مسیر اقدام خود را تغییر داده و به صادر کننده همان تبدیل شده است.

ظهور هند به عنوان یک کشور مهم صادر کننده دفاع را می توان به ابتکار نخست وزیر هند “ساخت کشور هند” مودی نسبت داد ، که از طریق طراحی و توسعه تجهیزات دفاعی مورد نیاز توسط صنعت بخش دولتی و خصوصی در یک بازه زمانی سریعتر ، توانایی های بومی را پرورش می دهد.

وی ادامه داد: هند در ساخت تجهیزات دفاعی راه طولانی را طی کرده است. این کشور از یک پایگاه بسیار ناچیز ، اکنون کل تجهیزات را برای هر سه بال نیروها تولید می کند. این موارد در بهترین تفنگ های توپخانه کلاس تا جنگ با تانک ها تا ژاکت های ضد گلوله برای مقابله با هواپیماها و کل برد کشتی ها و زیردریایی ها ، موشک ها و همه مواردی که برای حفظ حاکمیت و دفاع از یک ملت لازم است ، درنظر گرفته می شوند. هدف هند فقط تولید برای نیازهای هند نیست بلکه برای متحدان خود در نیاز است.

برخی از شرکت ها در حال گفتگو فعال با تشکیلات قزاقستان هستند. با قدرت هند در نرم افزار همراه با نقاط قوت در تولید سخت افزار ، هند آماده است که یکی از مهمترین قطب های تولید الکترونیک در جهان باشد “

اداره تولید دفاعی قزاقستان همچنین ابراز علاقه کشور را برای همکاری در زمینه توسعه سیستم های پیچیده ردیابی و نظارت بر زمین و سیستم های شناسایی ، که گفته می شود توسعه همکاری های صنعتی دفاعی و همکاری های دوجانبه نظامی هند و قزاقستان را افزایش می دهد. هر دو کشور همچنین قرار است در آینده یک آموزش و تمرین مشترک و همکاری های فنی و نظامی را آغاز کنند.

قدرت همکاری دفاعی دو جانبه قزاقستان و هند را می توان از این واقعیت سنجید که در مجموع 246 افسر از نیروهای مسلح قزاقستان تحت برنامه دفاعی تاکنون در هند آموزش دیده اند.

Author: admin