بانک مرکزی مغولستان نرخ کلیدی را به 6٪ کاهش می دهد

بانک مرکزی مغولستان نرخ کلیدی را به 6٪ کاهش می دهد

Tainynews به گزارش مونتسام ، کمیته سیاست های پولی بانک مغولستان (BoM) در جلسه نامنظم خود که امروز برگزار شد تصمیماتی را گرفت که نرخ سیاست را 6 درصد تعیین می کند و آن را 2 درصد کاهش می دهد.

کمیته نسبت مورد نیاز ذخیره tugrig را با 2.5 درصد به 6 درصد کاهش داد ، وام های مصرفی را تا اول ژوئیه 2021 بازسازی و به تعویق انداخت و ابزارهای سرمایه گذاری بلند مدت برای حمایت از SME ها و صادرات غیر معدن را معرفی کرد.

“این تصمیم با هدف کاهش تأثیر منفی همه گیر COVID-19 بر اقتصاد و بخش بانکی و مالی و همچنین بار مالی شهروندان ، مشاغل و موسسات مالی است. این برنامه همچنین از ثبات مالی و اقتصادی بدون به خطر انداختن اهداف تورم در میان مدت پشتیبانی خواهد کرد. تورم سالانه در اکتبر 2020 در سراسر کشور به 2.4 درصد و در اولان باتور به 2.6 درصد رسید.

تورم در ماه های آینده به دلیل دوره پایه کمی افزایش می یابد ، اما به دلیل فعالیت اقتصادی کم باقی خواهد ماند و از سطح هدف فراتر نخواهد رفت. اقتصاد در نیمه اول سال 2020 به میزان 9.7 درصد منقبض شده است ، اما در سه ماهه سوم به 3.1 درصد کاهش یافت و پیش بینی تراز پرداخت ها را بهبود بخشید.

Author: admin