بایدن و مودی متعهد می شوند که در تماس تلفنی روابط ایالات متحده و هند را تقویت کنند

بایدن و مودی متعهد می شوند که در تماس تلفنی روابط ایالات متحده و هند را تقویت کنند

بایدن ریاست جلسه مشترک کنگره ایالات متحده را بر عهده داشت که مودی در سفر 2016 خود به واشنگتن سخنرانی کرد [File: EPA]

Tainynews دولت هند گفت ، نخست وزیر هند مودی و رئیس جمهور منتخب آمریكا توافق كردند كه برای تقویت مشاركت استراتژیك هند و آمریكا از نزدیك كار كنند.

دولت هند در 18 نوامبر گفت که نارندرا مودی نخست وزیر هند اولین مکالمه تلفنی خود را با رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن انجام داد و آنها توافق کردند که برای پیشبرد بیشتر همکاری استراتژیک هند و از نزدیک کار کنند.

دولت هند در بیانیه ای گفت: مودی در 17 نوامبر طی گفتگوی خود به بایدن تبریک گفت و آنها درباره اولویت های خود ، از جمله مهار همه گیر ویروس کرونا ، ارتقا access دسترسی به واکسن های مقرون به صرفه ، مقابله با تغییرات آب و هوا و همکاری در منطقه هند و اقیانوس آرام ، گفتگو کردند.

مودی پیش از این در 8 توییت تبریک های خود را به بایدن و کمال هریس معاون منتخب رئیس جمهور منتشر کرده بود.

نخست وزیر هند تعاملات قبلی خود با بایدن را یادآوری کرد ، از جمله در سفرهای رسمی خود به ایالات متحده در سالهای 2014 و 2016. بایدن در سال 2013 از هند بازدید کرده بود. بایدن ریاست جلسه مشترک کنگره آمریکا را بر عهده داشت که مودی در سال 2016 سخنرانی کرد بازدید از واشنگتن

مودی به دلیل نمایش عمومی بوهومنی با رئیس جمهور دونالد ترامپ که در فوریه سال 2020 از هند بازدید کرد شناخته شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا ، مایک پمپئو و وزیر دفاع پیشین مارک اسپر ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، مایک پمپئو و وزیر دفاع پیشین آمریکا ، یک هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در 3 نوامبر از هند بازدید کردند.

پمپئو و اسپر توافق نامه ای را برای گسترش اشتراک اطلاعات ماهواره ای نظامی امضا کردند و همکاری های استراتژیک بین واشنگتن و دهلی نو را برجسته کردند.

تحلیلگران می گویند روابط هند و ایالات متحده از حمایت دو جانبه برخوردار است و ایالات متحده خواهان هند به عنوان یك شریک اصلی در تلاش برای عقب راندن علیه چین است. هند از روابط مستحکم و رو به رشد با ایالات متحده برخوردار است ، در 10 سال گذشته 5 رئیس جمهور جمهوری خواه و دموکرات آمریکا از این کشور جنوب آسیا دیدن کرده اند.

Subrahmanyam Jaishankar وزیر امور خارجه هند در 17 نوامبر گفت که روابط بین دهلی نو و واشنگتن تحت دولت بایدن بیشتر گسترش می یابد.

“ما به عنوان معاون رئیس جمهور با او برخورد کردیم. من در آخرین مرحله دولت اوباما سفیر بودم. ما قبلاً او را در کمیته روابط خارجی سنا به عنوان عضو دموکرات رتبه بندی و سپس به عنوان رئیس می شناختیم. “جایشانکار هنگام سخنرانی در یک بحث آنلاین که توسط اتاق فکر Gateway House برگزار شد ، گفت.

Author: admin