بانک توسعه آسیا برای بهبود کیفیت هوا و سلامت 60 میلیون دلار برای اولان باتور تصویب می کند

بانک توسعه آسیا برای بهبود کیفیت هوا و سلامت 60 میلیون دلار برای اولان باتور تصویب می کند

Tainynews – بانک توسعه آسیا (ADB) انتشار 60 میلیون دلار به عنوان دومین بخش از برنامه برای بهبود کیفیت هوا و سلامت در اولان باتور پایتخت مغولستان را تصویب کرد.

وام برنامه مبتنی بر سیاست 160 میلیون دلار برای برنامه بهبود کیفیت هوا در اولان باتور (فاز 2) در دسامبر سال 2019 تصویب شد و اولین transh 100 میلیون دلار در آن ماه منتشر شد.

این برنامه برای بهبود کارایی برنامه ملی دولت مغولستان برای کاهش آلودگی هوا و محیط زیست 2017-2025 و چارچوب نظارتی دولت در مدیریت کیفیت هوا تنظیم شده است. همچنین اقدامات فوری برای کاهش آلودگی هوا و محافظت از سلامت انسان در اولان باتور و ایجاد سازوکارهایی برای سیستم های شهری ، انرژی و حمل و نقل سالم و یکپارچه محیط زیست در پایتخت و سرتاسر کشور انجام شد.

آنابل سی جورجتی ، اقتصاددان محیط زیست ADB ، اظهار داشت: “دولت مالکیت و احساس قدردانی از مزایای برنامه و کار بیشتر مورد نیاز برای سبز کردن بخش انرژی را نشان داده است.” “بخش دوم از اقدامات طولانی مدت پایدار برای تأمین گرمایش پاک و اصلاحات سیاست همراه است. بسیاری از اصلاحات برنامه در قوانین ایالتی ریشه دوانده است و تحت کمک فنی مداوم بانک انکشاف آسیایی مورد حمایت و پشتیبانی بیشتری قرار خواهد گرفت.

این برنامه در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، که شاهد شرایط اجتماعی ، بهداشتی و اقتصادی برای مردم در سراسر جهان بود ، بسیار مرتبط و به موقع بود. شواهد علمی وجود دارد که نشان می دهد افرادی که در مناطقی که سطح بالاتری از آلودگی هوا دارند زندگی می کنند با خطر بیشتری برای ابتلا به COVID-19 مواجه هستند و در صورت ابتلا به ویروس ، علائم شدیدتری را تجربه می کنند.

این برنامه بر اساس اصلاحاتی است که در برنامه بهبود کیفیت هوا در اولان باتور (فاز 1) آغاز شده است ، وام 130 میلیون دلاری که در مارس 2018 تصویب شد و به بهبود تلاش های مدیریت کیفیت هوا کمک کرد و اقدامات لازم برای کاهش آلودگی و محافظت از سلامتی را تصویب کرد.

ADB متعهد به دستیابی به یک آسیای مرفه ، فراگیر ، مقاوم و پایدار و پایدار است ، ضمن اینکه تلاش های خود را برای ریشه کن کردن فقر شدید ادامه می دهد. متعلق به 68 عضو است – 49 عضو از منطقه.

Author: admin