قرقیزستان از سال 2022 واکسیناسیون ویروس پاپیلومای انسانی را معرفی می کند

Tainynews – قرقیزستان برنامه ایمن سازی پیشگیرانه را برای 2020-2024 تصویب کرده است. قطعنامه مربوط به دولت در تاریخ 16 دسامبر با موافقت نخست وزیر آرتم نوویکوف امضا شد.

این برنامه برنامه اقدام و ماتریس شاخص ها را برای نظارت و ارزیابی آن تصویب می کند.

برنامه ایمن سازی فعلی شامل واکسن ها علیه 12 بیماری قابل پیشگیری از واکسن است: سل ، فلج اطفال ، هپاتیت ویروسی B ، دیفتری ، کزاز ، سرفه سیاه ، هموفیلوس آنفلوانزای نوع b ، عفونت پنوموکوکی ، عفونت روتاویروس ، سرخک ، پاروتیت و سرخچه.

معرفی واکسن های ویروس پاپیلومای انسانی علیه سرطان دهانه رحم از سال 2022 برنامه ریزی شده است.

ایمن سازی منظم استراتژی بهداشت عمومی مقرون به صرفه ای است که در سطح جهانی دنبال می شود ، که به شما امکان می دهد تا میزان مرگ و میر ، میزان مرگ و میر و معلولیت کودک را در مقایسه با سایر اقدامات پزشکی به شدت کاهش دهید.

واکسیناسیون همراه با یک سیستم م effectiveثر نظارت اپیدمیولوژیکی بر روی عفونت های قابل پیشگیری از واکسن ، در کاهش عوارض و مرگ و میر ناشی از عفونت های قابل پیشگیری از واکسن ، از جمله از بین بردن فلج اطفال ، عدم وجود مننژیت سل و کزاز در نوزادان ، نقش دارد. طی 9 سال گذشته میزان ابتلا به دیفتری و سیاه سرفه به 2 مورد در 100000 مورد کاهش یافته است ، میزان بروز پاروتیت به 4 مورد در 100،000 کاهش یافته است.

73٪ از جمعیت هدف برای برنامه واکسیناسیون کودکان بین سنین 0 تا 16 سال هستند ، 11٪ آنها نوزادان و نوزادان هستند.

Author: admin