‘One Earth One Health’: نخست وزیر هند از کمک COVID کشورهای G7 قدردانی می کند

‘One Earth One Health’: نخست وزیر هند از کمک COVID کشورهای G7 قدردانی می کند

Tainynews – نارندرا مودی نخست وزیر هند در 12 ژوئن در جلسات تبلیغاتی گروه هفت (G7) شرکت کرد ، جایی که وی گفت این اجلاس باید پیام “یک زمین یک سلامتی” را برای کل جهان ارسال کند. کوینت گزارش داد ، وی همچنین از حمایت G7 و سایر کشورهای دوست در طی موج دوم بیماری همه گیر COVID-19 در هند ابراز قدردانی کرد.

نخست وزیر مودی همچنین حمایت هند از تلاش های جمعی برای بهبود حاکمیت بهداشت جهانی را متعهد شد. وی با تأکید بر مسئولیت ویژه جوامع دموکراتیک و شفاف در این زمینه ، خواستار اتحاد جهانی ، رهبری و همبستگی برای جلوگیری از همه گیری های آینده شد.

علاوه بر این ، PM Modi ، “استفاده موفقیت آمیز هند از ابزارهای دیجیتال منبع باز برای ردیابی تماس و مدیریت واکسن” را توضیح داد و مایل به هند برای به اشتراک گذاشتن تجربه و تخصص خود با سایر کشورهای در حال توسعه بود. “

نخست وزیر مودی همچنین به دنبال حمایت کشورهای G7 از پیشنهادی است که توسط هند و آفریقای جنوبی در WTO منتقل شد ، برای لغو TRIP ها (توافق نامه جنبه های مربوط به تجارت از حقوق مالکیت معنوی) در مورد فناوری های مربوط به COVID

انگلستان به عنوان كرسی G7 ، استرالیا ، هند ، آفریقای جنوبی و كره جنوبی را به عنوان میهمان به اجلاس دعوت كرد.

با توجه به اوضاع ویرانگر COVID-19 در کشور ، نخست وزیر مودی سفر حضوری خود به انگلیس برای اجلاس را لغو کرد.

این اجلاس رسماً در تاریخ 11 ژوئن آغاز شد و سرانجام دیپلماسی بزرگنمایی را تحت فشار قرار داد تا از زمان شیوع ویروس کرونا در سال 2020 اولین نشست حضوری رهبران جهانی را برای بحث در مورد موضوعات گسترده ایجاد کند. رهبران هفت اقتصاد بزرگ جهان – کانادا ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ژاپن ، انگلستان و ایالات متحده ، در کرن وال ، انگلیس جمع شدند – برای این اجلاس.

تمرکز اجلاس G7 در سال 2021 “ساخت بهتر بهتر” و انگلیس بود ، زیرا کشور میزبان چهار حوزه اولویت بندی را برای بحث تعیین کرده است – بهبود جهانی از COVID-19 و ایجاد مقاومت در برابر بیماری های همه گیر در آینده. حمایت از تجارت آزاد و عادلانه؛ اقدامات لازم برای تغییر اقلیم و حفظ تنوع زیستی زمین ؛ ارزش های مشترک و جوامع باز را پشتیبانی می کنند – خبرگزاری ها گزارش دادند.

در اوایل این هفته ، انگلیس اعلام کرده بود که رهبران G7 موافقت می کنند که حداقل یک میلیارد دوز واکسن COVID را با گسترش تولید جهانی منافذ از طریق برنامه های اشتراک و تأمین مالی به جهان ارائه دهند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که انگلیس افزود که با اهدای پنج میلیون دوز تا پایان ماه سپتامبر و حداقل 100 میلیون دوز اضافی در سال آینده آغاز خواهد شد.

Author: admin